30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun


​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun timsali olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yılını tebrik etti.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajı şöyle:

"Ülke olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

İçerdiği anlam bakımından milletimizin tarihindeki eşsiz günlerden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece askeri bir başarının değil, milletimizin topyekün vermiş olduğu kurtuluş mücadelesinin de yıldönümüdür.

30 Ağustos 1922'de zaferle taçlanan kurtuluş mücadelemiz, bu toprakların ebediyete kadar Türk Milleti'ne ait olacağını tüm dünyaya duyurmuş, bugün emin adımlarla yoluna devam eden ülkemiz için yeni bir başlangıç olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan bütünüyle arındırıldığı bu destansı zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş temellerini atmıştır.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun timsali olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yılını tebrik ediyor; bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum."_________________________________________________________


            

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar