Konyalı Vali, Adana için umut oldu


​Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayı olarak işaret edilen Ahmet Davutoğlu ile Adana Valisi Mustafa Büyük'ün ortak bir özelliği var. Davutoğlu da Büyük de Konyalı ve her ikisi de devlet kademelerinde önemli görevler üstlenmişler.

ÜLKE VE MEMLEKET KONYALI'YA EMANET

Türkiye'nin de Adana'nın da yönetiminde yer alan isimlerin ortak özelliği Konyalı olması. Yani Türkiye'yi de Adana'yı da Konyalılar yönetiyor. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan adayı olarak gösterdiği Dışişleri Bakanı Ahnmet Davutoğlu da Adana'nın en tepesindeki isim Vali Mustafa Büyük de Konya doğumlu.

ADANA AVANTAJLI DURUMDA

Her ikisi de devlet kademelerinde önemli görevlerde bulunan isimler. 27 Ağustos'ta yapılacak AK Parti Kurultayı'nda Recep Tayyip Erdoğan'ın tek aday olarak gösterdiği Ahmet Davutoğlu parti genel başkanı seçilecek ve Başbakanlık koltuğuna oturacak. Vali Büyük de birkaç aydır Adana Valiliği yapıyor. Başbakanın Konyalı olmasının Valisi Konyalı olan Adana'ya avantaj olabileceği düşünülüyor.

ADANALILARIN BEKLENTİSİ BÜYÜK

27 Ağustos sonrası başbakan olacak Ahmet Davutoğlu'nun koltuğa oturmasının ardından bu değişimin Adana'ya olumlu yansıyacağı düşünülüyor. Davutoğlu ile Adana Valisi Mustafa Büyük'ün yakın ilişki içende olduğu ifade ediliyor. Hem iyi ilişkiler hem de hemşerilik ilişkisinin Adana'ya olumlu dönüşünün kısa süre içinde ortaya çıkması Adanalıların en büyük beklentisi...

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar