AGD Hanımlardan yeni dönem planlama toplantısı


​Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karatay Hanımlar Komisyonu 2014-2015 planlama toplantısını gerçekleştirdi.

"Sevgi ve Kardeşliğin Teminatı" sloganıyla çalışmalarını günden güne artıran ve hedefinde Gençlik yer alan AGD Karatay Hanımlar Komisyonu, yeni dönem için etkinlik ve faaliyetlerinin yanı sıra, gerçekleştireceği teşkilat çalışmalarının yer aldığı 2014-2015 Planlama toplantısını gerçekleştirdi. Yemekli olarak düzenlenen toplantıya 30 teşkilat üyesi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AGD Karatay Hanımlar Komisyonu Başkanı Filiz Akman konuşmasında; " Bölgemizde ve İslam dünyasında yaşanan olayları göz önüne aldığımızda bu yılki çalışmalarımızda her zamankinden daha çok gayretli olmamızın bilincindeyiz. Ve çalışmalarımızı faaliyetlerimizi ona göre şekillendireceğiz. Bu yıl özelikle değişik bir konseptle çalışacağız. Gençlerimize haramsız hava sahası oluşturmak adına ekibimizle birlikte gece gündüz demeden gayret edeceğiz. ''Örtülü, örtüsüz kimseyi dışlamayacağız.  Bütün kardeşlerimizin dünya ve ahiret saadetinin tek yolu yaptığımız bu çalışmalara dâhil olmaktır. Biz bunu sağlamak için vesile olacağız. Bütün hanım kardeşlerimiz etraflarında bulunan hanımlardan sorumludur. Selamlaşacağız, hediyeleşeceğiz, yüzümüzden tebessüm eksik olmayacak. Yaptığımız mücahedeyi en güzel şekilde kardeşlerimize anlatacağız. Teşekkür beklemeyeceğiz ama teşekkür etmesini bileceğiz. Modele uygun çalışacağız. Gıybet orucu tutacağız ve yaptıklarımızın hayra dönüşmesini umacağız.  Tefrika yapmayacağız. İtaatten ayrılmayacağız. İstikametimizi bozmayacağız. Başka şehirlerden gelen öğrenci hanım kardeşlerimizin, misafirimiz olduğunu unutmayacağız. Onların Emanet olduklarını unutmayacağız.'' Dedi.

AKMAN  konuşmasının devamında  katılımcılardan,  çağımızın önemli problemlerinden olan  uyuşturucu, sigara, alkol ve  uygun olmayan karşı cins arkadaşlıkları gibi  ahlak dışı sorunların giderek  artması  ve  çok küçük yaşlara kadar indirgenmesi üzerine  tüm gayretleri  ile  teşkilatlı bir şekilde çalışarak  bir çok öğrenciye  ulaşma sözü aldı.

AKMAN son olarak gerçekleştirecekleri 40.dönemin İnşirah olması temennisiyle sözlerine son verdi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar