Gençlik Sohbetleri devam ediyor


​Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Çalışan Gençlik Komisyonu 40. Dönem Eğitim faaliyetlerine Şube Dernek Binasında Şems odasında başlattığı Çalışan Gençlik Sohbetleri ile devam ediyor. Farklı alanlarında çalışan gençlerin katıldığı sohbette bu hafta Ahilik ve Ticaret Ahlakı konusu işlendi.

Yapılan sohbette Türklerin Müslüman olmalarında ve İslam'ın tüm dünyaya yayılması konusunda ticaret ahlakının etkilerinden, helal kazanmanın öneminden, yapılan işlerin ve üretilen malların kaliteli olması gerektiğinden bahsedildi. Sohbette ayrıca Ahilik Teşkilatının üretilen mallarda Kalite Kontrolleri nasıl yaptıkları ifade edildi.

Çalışan Gençlik Sohbetleri her hafta Cuma akşamları yatsı namazını müteakip AGD Dernek binasında yapılacak.

AGD Konya Şube Çalışan Gençlik Komisyonu başkanı İsmail Bulut yaptığı açıklamada milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi için faaliyetlerini sürdürdüklerini ve bu bağlamda gençlerle farklı alanlarda bir araya geldiklerini belirtti.

Haftalık sohbetlerin yanında bütün mahallelerde "Asrı Saadet Vardiyasında O'nu Dinliyoruz' sloganıyla Asrı Saadet Derslerini evlerde başlatacaklarını bildiren Bulut,  Asrı Saadet derslerine ve Çalışan Gençlik sohbetine bütün kardeşlerimizi davet ediyoruz dedi.

AGD Çalışan Gençlik Komisyonu olarak 40. Dönemde Asrı Saadet Dersleri, Haftalık Sohbetler, Helal Kazanç ve Helal Gıda Konferansları ile Anadolu GençLİGİ Futbol Turnuvasının yapılacakları ana etkinlikler olduğunu belirten Bulut, "Hayra Motor, Şerre Fren olmak" ve Milli ve Manevi Değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek için bütün Konya'lı kardeşlerimizi beraber çalışmaya davet ediyoruz dedi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar