Konsiad'tan Sağduyu Çağrısı


​Ülkemizde son günlerde çeşitli illerde yaşanan ve maalesef 39 vatandaşımızın ölümü, çok sayıda insanımızın yaralanması, kültürümüzün ana kaynakları müzelerimizin ve kütüphanelerimizin yakılması, kamu malları olan ve hepimizin ortak kullanımına açık olan okullarımıza, bankalara, sağlık kuruluşlarına, üniversitelere, emniyet teşkilatımıza ve kamunun bütün kurum ve kuruluşlarına yapılan saldırılar ile sonuçlanan olaylardan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) olarak büyük bir üzüntü duymaktayız.

Türkiye, sahip olduğu jeopolitik konumundan dolayı önemli bir ülke durumundadır. İki kıtayı birbirine bağlayan ve çeşitli kültürleri üzerinde barındıran Türkiye'nin bulunduğu bölgede; madden ve manen güçlü, kuvvetli, huzurlu ve barış içindeki devamlılığı ortadan kaldırılmak istenmekte, belli başlı iç ve dış güçler tarafından huzurumuz bozulmak istenmektedir. Bununla birlikte Türkiye, bölgede yaşanan savaşların ve istikrarsızlığın içine çekilmeye çalışılmaktadır.

Türkiye'yi bu sinsi planların bataklığına hiçbir güç çekemeyecektir. Aksine Türkiye'ye bu oyunu hazırlayanlar kurdukları sinsi planlarında kendileri bataklığa düşeceklerdir. Ve şurası hiçbir zaman unutulmamalıdır ki; bunların önünde her zaman olduğu gibi Yüce Türk Milleti bir kale gibi durarak, dirliğimizi ve birliğimizi bozmaya çalışan güçlere aman vermeyecektir.

KONSİAD olarak Halkımızı sağduyu ve itidale davet ediyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin; sinsice oynanan bu oyunların üstesinden geleceğine inanıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Abdullah BAŞCI

KONSİAD Genel Başkanı  

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar