AŞURE BAHANE KARDEŞLİK ŞAHANE


​Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Karatay Hanımlar Komisyonu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Hedef kitlesinin Gençlik olduğu vurgulanan derneğin, Karatay hanımlar komisyonu, lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik, "Aşure Bahane, Kardeşlik Şahane" isimli bir program düzenledi.

AGD Konya şubesi il binasında gerçekleşen programa hanımların ilgisinin yoğun olduğu görüldü. Açılış konuşmasını gerçekleştiren AGD Karatay Hanımlar Komisyonu başkanı Filiz AKMAN Aşure ve Kardeşlik üzerine vurgu yaptığı konuşmasında şunları söyledi: " Gençlerimiz, sevgi ve kardeşliğimizin tek teminatıdır. Sevgi ve kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde gerçekleştirdiğimiz bu program oldukça manidardır. Bizlerin tüm çalışmaları ve çabaları imanlı ve inançlı, hedefleri olan bir gençlik yetiştirme üzerinedir. Gerek lise gerekse ortaokul düzeyindeki gençlerimizin eğitimlerine yardımcı olmak amacıyla düzenlediğimiz hafta sonu etütlerinde, gençlerimizin ufkunun açıldığı ve kitap okumaya teşvik edildiği okuma gruplarımızla, salon programlarımızda, yaz ve kış etkinliklerimizde öncelikle ahlak ve maneviyatı esas alıyoruz. Bütün bu çalışmalarımızın hedefi gençlerimize Sevgi ve kardeşliği aşılmaktır. Ve bu amaçta gayret etmeye, yılmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

AKMAN konuşmasının sonunda tüm hanımları, yapılan etüt çalışmalarına, okuma gruplarına ve diğer faaliyetlere davet etti.

Programa katılanlara Aşure ikramının yanı sıra, AGD Karatay şubesinin kültür çalışmaları olan "OKUL" dergisi, "Namaz Kılarsam Ne Olur?" kitapçığı ve kitap ayraçları gibi hediyeler takdim edildi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar