KONSİAD’DAN ÇEVRECİLİK ATAĞI


​Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD), yaptığı "Çevre Yönetimi ve Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm" konulu konferansıyla bu kez Çevrecilik alanında bir ilke imza atarak STK'lara örnek oldu.  

15 Kasım 2014 Cumartesi günü saat: 08.30'da İstanbul Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi Konferans Salonunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar KONSİAD'ın davetlisi olarak "Çevre Yönetimi ve Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm" konulu bir konferans verdi.

Konferansa Çevre Eski Bakanı Ali Talip Özdemir, Başbakanlık Etik Kurulu Üyesi Hasan Büyükdede, Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Dr. Osman Kan, Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Güngören Kaymakamı Zafer Orhan, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Türk Telekom CEO Danışmanı Paşa Yaşar, TİMFED Başkanı Kemal Çelik ile çok sayıda sanayici işadamı, KONSİAD üyesi, Konyalı, Karamanlı ve Rumelili STK temsilcileri katıldılar.

Konferansın açılış konuşmasını yapan KONSİAD Genel Başkanı Abdullah Başcı, KONSİAD'ın üyelerini, sanayici ve işadamları ile hemşehrilerini bilgilendirmek için bu türlü faaliyetlerini birlik ve beraberlik içinde yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirterek; "KONSİAD yeni çalışmalar ve projelerle sizlere hizmet etmeye devam edecektir. Geleceğimizle ilgili olarak Genç KONSİAD'ı teşkil ettik. Gençlerimiz şimdiden çalışmalarına başladılar. Gençlerimiz bizim için her şeydir. Yatırımımızı insanımıza, gençlerimize yapıyoruz. KONSİAD bütün Konyalılar, Karamanlılar ve Rumelilerle milli birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmektedir. Hep birlikte KONSİAD'ı daha yüksek mertebelere taşıyacağız inşallah" demiştir.

Daha sonra bir selamlama konuşması yapan Çevre Eski Bakanı Ali Talip Özdemir; "Mevlâna Celaleddini Rumi bizlere meşhur 7 öğüdü ile yol göstermektedir. İşte bizim Mevlana'mızdan yansıyan o ışıklarla KONSİAD'ın bu faaliyetlerine katılıyoruz. Türkiye'nin ilk Çevre Bakanı olarak bu konferans faaliyeti için KONSİAD'ı tebrik ediyorum." Dedi.  

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar KONSİAD'ın davetlisi olarak verdiği "Çevre Yönetimi ve Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm" konulu bir konferansında; "Çevre Yönetimi alanında; Çevre sorunları ve çözüm önerileri, atık Yönetimi, Atıksu arıtma, Deniz ve kıyı yönetimi, iklim değişikliği ve hava yönetimi" ile " Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm alanında; Türkiye'de deprem riski ile Kentsel dönüşüm hareketi" konularında önemli konulara değinerek açıklamalarda bulundu.

300'ü aşkın davetlinin katıldığı konferanstan önce davetlilere KONSİAD tarafından kahvaltı ikramı yapılmıştır.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar