İZCİLER BEYŞEHİR KAMPINDA


​RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği (RİDA),  İçişleri Bakanlığı ile ortak yapılan  "Okşayan Eller Olalım"  Kişilik geliştirme ve Sosyal sorumluluk alma çalışması, projesi kapsamında sürdürdüğü eğitimlerine Beyşehir kampıyla devam etti.

     Kamp hakkında bilgi veren İzci lideri Ertuğrul Kirdiş, izcilik çalışmalarında kampların önemine dikkati çekti. Kirdiş, eğlenirken öğrenmenin ve öğrendiklerini yaşayarak tatbik etmek suretiyle gerçekleştirilen organizasyonların olması gerektiğini anlattı.

Kirdiş, "Kampımızı da bu amaçlar doğrultusunda Beyşehir Gençlik ve İzcilik Tesisleri'nde gerçekleştiriyoruz. Kampımıza katılan yavrukurt ve izcilerin heyecanları gözlerinden okunuyor. İzci kampımız 5 izci liderinin nezaretinde gerçekleşiyor. 3 gün olarak düzenlediğimiz kampa 65 izci, 5 izci lideri, 3 izci gönüllüsü katıldı" dedi. Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesislerinde gerçekleşen kampın ilk gününde yağmurla karşılaşan izciler, ikinci günün kar yağışıyla şaşkınlıklarını gizleyemediler. Hava şartları sebebiyle kamp ateşi programını gerçekleştiremeyen izcilere, kapalı alan eğitim çalışmaları uygulandı. Kirdiş ayrıca, "Bu eğitimlerde izcilere temel izcilik kuralları eğitimlerinin verilmesinin yanı sıra el becerileri, atıcılık, uygulamalı zihinsel matematik eğitimleri de anlattık. Ayrıca kapalı alan kişisel gelişim eğitimleri, düğüm çalışmaları, el becerisi eğitimleri, oryantring, çevre yürüyüşleri gerçekleştirdik. Obalar arası düzenlediğimiz eğlenceli oyunlar ve yarışmalar ile izcilerimizin motivasyonu hep yüksek tuttuk. İzcilerimizin dolu dolu geçirdikleri bu kamp programından dolayı mutlulukları gerçekten gözlerinden okunuyor" dedi. 

    Kampın son gününde kar ve yağmur yerini yaz gününden kalma bir güne bıraktı. İzciler 3 günlük kamp süresince 4 mevsimi de yaşamış oldular. Farklı hava şartları ile değişik faaliyet şansı yakalayan izciler zor durumlarla baş etme konusunda tecrübe kazandı. 

     İzci lideri Ertuğrul Kirdiş sözlerinin sonunda "RİDA İzcilik Kulübü olarak Beyşehir kampımızı mutlu bir şekilde tamamladık. Allah nasip ederse Nisan ayı içerisinde Türkiye İzcilik Kulübünün, Milli Bilinç Kampı olan, "Dedeciğim Ben Geldim" faaliyeti kapsamında RİDA İzcilerini 5 günlük Çanakkale'ye, dedeleriyle buluşmaya ve şanlı tarihimizi yerinde göstermeye gideceğiz. RİDA Derneği'ne kurmuş oldukları bu İzcilik Kulübünden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar