BYEGM” ye Kilit Görev


​Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü kutlayan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, , BYEGM' nin milli mücadele davasında kilit görevlerde bulunduğunu söyledi.

 

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümünü münasebetiyle mesaj yayımladı. Paslı mesajında, BYEGM' nin milli mücadele davasında kilit görevlerde bulunduğunun altını çizerek, bir milletin yeniden doğuşunda aktif rol üstlendiğini kaydetti.

 

İstiklal Mücadelesinde Basının Gücü

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM) Türkiye'nin en eski ve köklü kurumlarından biri olduğunu belirten Paslı, Osmanlı'dan günümüze teşkilatın Matbuat Müdürlüğü, Matbuat ve İstihbarat Müdüriyeti Umumiyesi adları altında önemli görevleri ifa ettiğini söyledi. Paslı konuşmasında: "Milli mücadele kadrosu, o günün şartlarını da göz önünde bulundurarak, bağımsızlık mücadelesinin başarılı olabilmesi için yurt içinde ve yurt dışında kamuoyu desteğine ihtiyaç duymuştur. Bunu da propaganda ve düşünce gücüyle kazanma yönteminin neredeyse orduların kuvvetine eşit sayılabilecek bir şekilde önem kazandığını fark ederek, bugünkü adı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü olan Matbuat ve İstihbarat Müdüriyeti Umumiyesi'ni kurmuşlardır." dedi.

 

Kahbe Oyunlar BİN Yıllık Kardeşliğimizi Bozamayacak

Milli birlik ve kardeşliğimizi hedef alan terör olaylarına da değinen Paslı, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin cumhuriyetin ilanıyla birlikte yeni ve her türlü yeniliğe açık bir devlet kimliği kazandığını ifade etti. Ülkemizdeki terör belasının 1000 yıldır birlikte yaşatılan Türk-Kürt kardeşliğini hedef aldığını belirten Paslı, "Terör odakları bizi birbirimize düşürmek, kardeşi kardeşe kırdırmak için var güçleri ile çalışmaktadır. Karanlık odakların kahbe oyunları, aziz milletimizi korkutmaya, yıldırmaya, bölmeye ve yok etmeye hiçbir zaman gücü yetmeyecektir. Bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar