RİDA DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE AŞURE İKRAMI


​RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği geleneksel hale getirdiği Aşure dağıtımını bu yılda gerçekleştirdi.

Aşure programı hakkında bilgi veren RİDA Derneği Yön. Kur. Üyesi Eğitimci Fatih Bayram konuşmasında şu sözlere yer verdi. " RİDA Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz Aşure programını bu yılda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Konya merkezde bulunan ilköğretim okullarındaki öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, toplumumuzda paylaşmanın en güzel etkinliklerinden birisi olan aşure dağıttık. Muharrem Ayı çok önemli ve bereketli aylardan birisidir. Tüm İslam âleminin Muharrem ayını tebrik ediyor, bu ayın bereketinden bütün Müslümanların faydalanması için dua ediyoruz. 


Peygamber Efendimizin (sav) "Her kim aşure gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenabı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ikram eder" buyurmuştur. İşte Peygamber Efendimizin bu hadis-i şerifini kendimize rehber yaparak her yıl gönüllülerimizin de desteğiyle hazırlamış olduğumuz aşureyi paylaşıyoruz. Öğrencilerimize muharrem ayı ve aşurenin önemi anlatıldı ve hayatları boyunca paylaşmanın önemini kavradıkları güzel bir hatıra olarak kaldı.  Her gün farklı acıların ve savaşların yaşandığı dünyamızda ve cennet vatan ülkemizde oynanan çeşitli oyunlarla halkımızı birbirine düşürmeye çalışan güçlere inat bu çalışmayı yapıyoruz. 


RİDA Derneği olarak sloganımızda dediğimiz gibi "Paylaş ki Kardeş Olasın" düsturuyla yetim merkezli yürüttüğümüz faaliyetleri, Türkiye başta olmak üzere, 3 kıtada 21 ülkede ve 50'den fazla bölgede çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalara destek olan tüm gönüllülerimize teşekkür eder, bütün kardeşlerimizi çalışmalarımız hakkında bilgi almak için derneğimize bekleriz." dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar