RİDA DERNEĞİNDEN TÜRKMENLERE YARDIM TIRI


​RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği, son günlerde saldırıların hedefi haline gelen Suriye Bayırbucak Türkmenleri 'ne ulaştırılmak üzere yardım tırı gönderdi.

Yapılan açıklamada derneğin, savaşın başladığı ilk andan bu yana Suriye'nin değişik bölgelerine, çeşitli zaman dilimlerinde yardım konvoylarının ulaştırıldığı belirtildi. 5 yıldır devam eden savaşta,  şu an ise saldırıların hedefi halinde olan Türkmenlerin de yalnız bırakılmasının söz konusu olmayacağı dile getirildi.

Açıklamada ayrıca şu sözlere yer verildi. "Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran'ın binlerce milis desteğiyle Türkmen dağında ilerleyen Suriye ordusu, bölgedeki yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek üzere. Yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Yine binlerce yaralının haberleri geliyor. Yapılan katliam nedeniyle 40 bin sivil göç etmek zorunda kaldı. Kış ayının da yaklaşması sebebiyle çocuklar, kadınlar ve hastaların çok güç durumlar yaşadığı belirtildi. Bizler bölgenin en acil olan ve istenen ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Ama bu yardımlar yetersiz. Gönüllülerimizin desteğiyle ve halkımızın duasıyla yardım tırımızı gönderdik. Bölgeye gönderdiğimiz malzemeler arasında Un, Gıda, Battaniye, Çocuk kabanları, Yatak, Kışlık elbiseler, Soba ve İlaç gibi malzemeler bulunuyor. RİDA Derneği olarak daha önce belirli zamanlarda Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırmıştık. Kardeşlerimize yardımlarını esirgemeyen halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Zaman kardeşlik zamanı. Kardeşe yardım zamanı."

Yapılan açıklamanın sonunda şu sözler yer aldı. "RİDA Derneği olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar, mazlumların yanında, zalimlerin karşısında yer aldık. Dün olduğu gibi, bugünde ve yarında da kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Yapılan çalışmalara destek olmak ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi almak için bütün kardeşlerimizi derneğimize bekleriz. Ayrıca www.ridader.org.tr adresinden ve internette yer alan resmi sosyal medya adreslerimizden bilgi alabilirsiniz."

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar