KUTLU DOĞUM SINAVINDA 18 BİN KİŞİ TER DÖKTÜ


​RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği Kutlu Doğum Sınavlarının bu yılki ismini "Siyeri Nebi-Bana Peygamberimi Anlat" olarak belirledi.

Bu kapsamda Selçuklu Belediyesi'nin desteğiyle basılan ve okullara ücretsiz olarak dağıtılan, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatının anlatıldığı 'Bana Peygamberimi Anlat" kitabından oluşan sorulardan hazırlanan sınav Pazar günü gerçekleşti.

Sınav hakkında düzenlenen basın açıklamasında konuşan RİDA Derneği sınav koordinatörü Eğitimci Fatih Bayram, " Bugün 5.sini düzenlemekte olduğumuz Kutlu Doğum sınavımızı, RİDA Kültür Yayınlarından çıkan "Bana Peygamberimi Anlat" isimli kitabından yapmaktayız. 35 Bin adet bastırılan kitabımız Konya'da okuyan ilkokul 4. Sınıf öğrencileri ile 5,6,7 ve 8. sınıf ortaokul öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtılmıştır" dedi. Yüreklerinde peygamber sevgisi olan çocuklarımızın, geleceğimizin teminatı olduğunu ve çocukları bu hedefte yetiştirmenin en büyük hedefleri olduğunu söyleyen Bayram, "RİDA Derneği olarak geleneksel hale getirdiğimiz sınavımız Konya merkezde ve ilçelerde aynı anda 125 okuldan olmak üzere 75 sınav merkezinde gerçekleştirildi. Sınavımıza 12.000 ortaokul, 6.000 ilkokul öğrencisi olmak üzere toplamda 18.000 öğrencimiz başvurdu. Bu yıl bir ilki daha gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Çünkü bu sınavımıza İlkokul seviyesinde katılan öğrencilerimizin velileri de bu sınava katıldı. Sınavda 75 dakika süre içerisinde ortaokullara 60, ilkokullara 50 soru soruldu. Sınavımız Siyer Kronolojisi ve Peygamberimizin örnek ahlakı ile ilgili sorularımızdan oluşmakta. Bu sınava başvurunun ve katılımın yoğun olması bizi çok mutlu etmiştir. Sınavın sonucunu da ilkokullara 10 Nisan 2016 tarihinde, ortaokullara ise 24 Nisan 2016 tarihinde Saat 14.00'de Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonunda yapılacak olan ödül töreni ile duyuracağız" şeklinde konuştu.

Toplamda 900 ödülün verileceğini belirten Bayram, şunları söyledi: " Yapacağımız sınavda başarılı olan öğrencilerimizden 1.ye Umre Ziyareti, 2.ye tam altın, 3.ye yarım altın, 4-10 arası öğrencilere tablet PC, 11-30 arası öğrencilere bisiklet ve 31-300 arası kazanan öğrencilere de Kol saati, 301-450 Aralığındaki öğrenciler de çeşitli kitaplar hediye edeceğiz" dedi.

Sınava katılan tüm öğrencilere ve velilere başarı dileyen Bayram, katkı sağlayan herkese de teşekkür etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar