KOZANLILAR DERNEĞİ’NİN YENİ BAŞKANI ERDAL KARPUZ


​Konya'da ikamet eden Kozanlılar yeni başkan adaylarını seçmek için geçtiğimiz hafta sonu dernek binasında bir araya geldi. Yaklaşık 1335 üyesi bulunan Kozanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 8.  Olağan Genel Kurul toplantısını üyelerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Dernek binasında yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında 3 başkan adayı yarışırken mevcut Başkan Bilal Demirel yeniden aday olmadığını açıkladı.  Toplantı  öncesi şehitlerimiz için okunan Kuran'ı Kerim tilavetinin ardından Ali Uçar başkanlığında divan heyeti oluştu. Gündem maddelerinin okunmasıyla birlikte kısa bir söz alan Divan Başkanı Ali Uçar, Kozanlılar Derneğinin daha iyi olması ve daha  ileriye gitmesi için el birliğiyle çalışılması gerektiğini ifade etti. Yeni başkan seçiminin bir bayrak yarışı olduğunu belirten Uçar, seçilecek yeni başkanın Kozanlı ve Kozanlılar için hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Dernek Başkan Bilal Demirel ise yaptığı konuşmada 8 yıl başkanlık görevi süresince yaptığı hizmetleri maddeler halinde anlattı. Dernek olarak amaçlarının Kozanlıları bir çatı altında toplamak olduğunu kaydeden Demirel, 3 başkan adayına başarılar dilerken hemşehrilerinden de helallik isteyerek katkılarından dolayı tüm Kozanlılara teşekkür etti.

Başkan adayları Ali Köse, Bayram Çolak ve Erdal Karpuz'un da söz aldığı 8. Olağan Gene Kurul Toplantısında denetim raporu, faaliyet raporu ve bilançonun okunması ve oylamaya sunulmasının ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde 806 üyenin katılımıyla Erdal Karpuz 413 oy alırken Ali Köse 324 ve Bayram Çolak ise 60 oy aldı. 9 oyun  da geçersiz olduğu genel kurulda Kozanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yeni başkanı oy çokluğuyla Erdal Karpuz oldu.  

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar