KAHRAMAN ŞEHİDİN İSMİ SUDAN’DA YAŞAYACAK


​FETÖ cuntacılarının yaptığı darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismi yaşatılmaya devam ediyor.

Hafızalarda unutulmayacak bir biçimde yaşanan bu kahramanlık olayı ile bir anlamda 15 Temmuz darbe girişiminin seyri değişti. Kahraman şehidin ismi Havaalanı, caddeler, sokaklar, okullar ve birçok kuruma verilmeye devam ediyor.  Şehit Ömer Halisdemir'in ismi bu seferde Sudan'da yaşatılacak.

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği, Sudanın Darfur bölgesinde kuraklık yüzünden su kuyusu ihtiyacı olan bölgesinde  "Kahraman Şehit Ömer Halisdemir Su Kuyusu "  açmak için çalışmalara başladı. Dernek başkanı Tamer Kalender, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi. "Millet olarak haçlılara karşı Selçuklu ve ardından Osmanlı evlatları olarak Allah'ın askerleri olduk. Ecdadımızın unutulmaz kahramanlık destanlarıyla bugüne kadar geldik. Bu kahramanlık bizim genlerimizde var. Dün Kosova, Çanakkale, bugün Ankara-İstanbul. Dün Alparslan, Sultan Murad, Seyit Onbaşı, bugün Ömer Halisdemir. Allah'ın izniyle bu kahramanlık destanlarımız ilelebet devam edecektir. Dinini, Bayrağını, Vatanını ve Mukaddesatlarını korumak için gözlerini kırpmadan şehit düşen yiğitlerin isimlerini de yaşatarak, gelecek nesillere taşımamız gerekmektedir" dedi. Kalender ayrıca ümmet coğrafyasının ve mazlumların duasının Türkiye ile olduğunu söyledi. Tamer Kalender sözlerine şöyle devam etti. "Darbenin yaşandığı gece yıl boyu kesintisiz çalışma yaptığımız Afrika, Sri Lanka, Balkanlar ve Türk dünyasındaki temsilcilerimiz bizleri aradı. Her biri ayrı renk ve ayrı dile sahipti. Bütün ülkelerde bulunan yetimlerimiz, âlimlerimiz ve mazlumlar ülkemiz için günlerce dua etti. Bu darbe sadece ülkemize değil tüm İslam âlemine yapılmıştır. Allah'ın izniyle bu darbe girişiminden zaferle çıktık. Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz ve Kahraman halkımızın kararlı tutumu ile bu darbenin önüne geçilmiştir. Bizlerde RİDA Derneği olarak Sudan Darfur'da susamış yetim yüreklere ve mazlumlara Şehidimizin ismini taşıdığı bir su kuyusu açmak için çalışmalara başladık. İnşallah çok yakında bu su kuyusu hizmete girecek ve kilometrelerce öteden su taşıyan bölgedeki mazlumlara hayat olacak. Diliyoruz ki yapılan dualarla şehidimizin ve tüm şehitlerimizin cennette makamları artsın" dedi. Kalender dünya tarihine geçecek 246 şehidin halkın içinden çıktığını ve her birinin 1000 kişiye bedel olduğunu belirtti. Bu sebepten dolayı bu 246 kişiyi şehit eden hainlerin 246 bin kişiyi şehit etmekten dolayı yargılanmaları gerektiğini söyledi.    

Kalender son olarak kahraman şehide şöyle duada bulundu. "Haydar-ı Kerrar yoldaşın, Hz Hamza dostun, Hz Peygamber de komşun olsun İnşallah. Sen, analar ne aslanlar doğuruyor, babalar ne yiğitler yetiştiriyor, tüm dünyaya gösterdin. Sen, ölüm emrine baş üstüne diyerek bütün hainlerin oyununu bozdun. Ülkemize göz dikenlerin kalplerine korku saldın. Allah seni aileni ve sevdiklerini cennetinde cem eylesin. Cennette 246 yiğit, hep beraber huzur içinde kuşlar gibi uçun. Oradan size, "geride ne bıraktınız" diye soracak olurlarsa deyin ki " Bizler öncü birlikleriz arkamızda Oğuzun milyonlarca yiğidi var. Zamanın Ebu Lehebi olan Evangelistlere ve onların işbirlikçi uşaklarına bu toprakları mezar etmek için hazır bekliyorlar" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar