ODA AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI


​Konya Ticaret Odasına birikmiş aidat borcu bulunan üyeler, 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvurarak yapılandırma fırsatından yararlanabilecek. Oda aidat borçlarına yapılandırma getiren düzenlemeyi değerlendiren Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk "Özel sektörümüz açısından zor bir süreçten geçerken, bu borç yapılandırılmasını çok önemsiyoruz. Bunu iş dünyamızın nefes almasını sağlayacak, önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Hükümete ve meclisteki tüm partilere bu çalışma için teşekkür ediyoruz. Bu düzenleme iş dünyasının moral ve motivasyonunu artıracaktır" dedi.

31 EKİM'E KADAR BAŞVURUN ÇAĞRISI

Başkan Öztürk, "19 Ağustos 2016 tarihi itibari ile yürürlüğe giren 6736 Sayılı Kanun'un on birinci maddesinin beşinci fıkrası gereği borcu bulunan oda üyelerine, borçlarını yapılandırma fırsatı getirildi. Söz konusu borçların gecikme zammı alacakları silinecektir. Söz konusu yapılandırma 30 Haziran 2016 tarihine kadar ödenmemiş olan aidat borçlarını kapsamaktadır. Bu tarihten önceki alacakların tahsili ele alındığından Ekim ayında ödenmesi gereken 2016 yılı aidatlarının 2'nci taksitleri kapsam dışında. Konya Ticaret Odası üyeleri bu haktan yararlanabilmeleri için 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yapabilecekler" şeklinde konuştu.

Üyelerin kanunda düzenlenen gecikme zammı affından yararlanabilmesi için Konya Ticaret Odası'na 31 Ekim 2016 tarihine kadar dilekçe ile müracaat etmeleri gerektiği belirtilen açıklamada konuyla ilgili kto.org.tr internet adresinden veya (0332) 2215217 – 2215218 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabileceği bildirildi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar