Karatay Lisesi Akıncıların Kalesiydi


​Her hafta mutat olarak gerçekleştirilen Akıncı Gençlik Eğitim Derneği Genel Merkezi konferanslarının bu haftaki konuğu İş Adamı Osman Kanat oldu. "Akıncıların Duruşu ve Ümmet Bilinci" konulu konferansta Akıncı Gençliğin 1970'li yıllarda verdiği mücadeleyi anlatan Kanat, o günleri şöyle aktardı:


70'li yıllarda akıncı gençlik zor şartlarda önemli mücadeleler verdi. Ümmet bilincini hayatımızda yaşayarak tatbik ettik. Evden çıkanken her gün helalleşerek çıkardık. Çünkü ne olacağı neyin başımıza geleceğini bilmiyorduk. Ne sağcı nede solcu tarafında yer almadık. Çünkü sağ ve sol ayrımı ile insanları birbirlerine öldürtülerek, batılı düşünce emellerine ulaşmaktaydı. Batılıların bu emellerine ulaşmaması için kardeş kardeşi öldürmemesi için Akıncı Gençlik olarak ümmet bilinciyle hareket ediyorduk. Hamd olsun başarılı olduk. Hatta o yıllarda Karatay lisesi bizim en büyük kalemizdi. 


Bu kale bize güç veriyordu. Aslında 70'li yıllarda yaşanan sıkıntıların ve müslümanlar üzerinde oynanan oyunların okullarda anlatılması gerekir. Tarihini bilmeyen, geçmişinden ders almayan toplumlar başarılı olamaz." ifadelerine yer verdi. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar