Ribat'tan 28 Şubat'lara ve 'ayar' manşetine tepki!


​Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük '28 Şubat Postmodern darbe'nin yıldönümünde önemli açıklamalar yaptı Hürriyet gazetesinin '28 Şubat' manşetine tepki göstererek "artık bu ülkede yeni 28 Şubat'lar yaşanmasın" dedi.

Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, yaptığı basın açıklamasında, 28 Şubat darbesini gündeme aldı ve geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesinin manşetten verdiği ve 28 Şubat özlemini açıkça ortaya koyan manşetine tepki gösterdi.  Muzaffer Büyük,  "Vefatının 6. yılını yad ettiğimiz merhum Necmettin Erbakan'ın başbakanlığını yaptığı 54. Hükümet'e karşı gerçekleştirilen darbe; aynı zamanda İslami kimliğe yönelik sistematik bir baskı süreciydi. Hükümet'e yönelik komplolarla, başörtüsü yasaklarıyla, kesintisiz eğitimle, katsayı engelleriyle, siyasi yasaklar ve yargılamalarla, Kuran eğitimine yaş sınırlandırmasıyla, fişlemelerle anılan bu dönemin, artık kapanmış olduğunu herkes anlamalı ve manşetlerle hükümete ayar vermeye kimse yeltenmemelidir" dedi.

"MANŞETLERLE AYAR VERME DÖNEMİ BİTTİ"

Muzaffer Büyük açıklamasının devamında, "28 Şubat'ta Türkiye'nin milli değer ve varlıkları bütün cephelerden saldırıya uğramıştır. Millet iradesi ayaklar altına alınmış olup insan hakları, özgürlükler, inanç, insanlık ve medeniyet değerleri yok edilmek istenmiştir. 28 Şubat sadece siyasi iradeyi değil Türkiye'nin durdurulması, engellenmesi için ekonomik, kültürel, sosyal bütün değer ve varlıklarının hedef alındığını bir darbedir. Bunun içindir ki, 28 Şubat mağduriyetleri bir an önce giderilerek AK Parti döneminde giderilmeye başlanılan bu mağduriyetlerin tamamlanması ve Devlet ile Millet arasındaki makasın tamamen kapanması sağlanmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu konuda çok büyük ilerleme kaydedilmesini de takdirle karşılıyoruz. Öte yandan bir kez daha bilinmeli ve hatırlanmalıdır ki, manşetlerle hükümetlere ayar verme dönemi bitti. Hürriyet Gazetesi'nin "Karargah rahatsız" manşeti de 28 Şubat döneminde yürütülen algı operasyonlarının benzeridir. Eskiden manşetlerle hükümetlere ayar verirlerdi. Artık o dönemler kapandı" ifadelerini kullandı.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar