RİBAT'tan maneviyat saldırılarına tepki!


​Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, son günlerde maneviyata yönelik saldırılar ve aile kurumunun zedelenmesine sebep olan dizilerle evlenme programlarına sert tepki gösterdi.

Halkı müslüman ve bu kimliğine sıkı sıkıya bağlı olan bir ülkede, Sözcü Gazetesinin ücretsiz olarak dağıttığı "GIRGIR" isimli "mizah" Dergisinin Hz. Musa'ya hakaret içerikli karikatür yayınlamasına tepkiler, derginin kapatılmasına rağmen devam ederken Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı maneviyata saldıran yayınlar ve televizyon programlarına çok sert tepki gösterdi.

"BU PERVASIZLIĞA TAHAMMÜL EDİLEMEZ"

"Avrupa'nın farklı ülkelerinde Allah'ın peygamberlerine, İslam'a ve onun kutsal değerlerine yapılan hakaretler İslam dünyasında infial oluştururken ve bu hassasiyet biliniyorken halkı müslüman olan Türkiye'de aynı pervasızlığın gösterilmesine tahammül edilemez" diyen Muzaffer Büyük, "İslam toplumunu ayakta tutan ailenin yozlaştırılması da kabul edilemez, artık bu konuya bir el atılmalı" şeklinde konuştu. Ribat Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük şöyle devam etti;  "Başta Suriye olmak üzere İslam coğrafyasında emperyalistler tarafından büyütülmeye çalışılan kaos hali devam ederken, Türkiye'de anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum süreci gibi hassas bir dönemde böylesi ahlaksızca ve pervasızca bir karikatürün yayınlanması provokatif bir girişimdir. Müslümanlar arasına nifak sokmaya çalışan bu dergi kapatıldı ama aile yapımızı bozmaya çalışan diziler ve evlenme programları halen şer saçmaya devam ediyor. Bu konuda STK'lar olarak bizler de üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Çalışmalarımız bu yönde yoğunlaşmalıdır"

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar