SON 2 AYDA 14 TIR KARDEŞLİK İÇİN YOLA ÇIKTI


​Suriye'de özellikle Halep'teki yoğun bombardıman ve çatışmaların ardından günlerdir aç ve susuz halde barınacak yer bulmaya çalışan ve kamplara sığınan halk için RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği başlattığı yardım kampanyası sonucu toplanan insani yardım malzemelerini RİDA Derneği merkezinden tekbirlerle ve dualarla Suriye'ye gönderdi. Böylelikle RİDA Derneği 2017 yılı içinde 14. Yardım tırını bölgeye göndermiş oldu.

RİDA Derneği Suriye Masası sorumlusu Selim Doğdu yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi. "Uzun yıllardır Ortadoğu coğrafyasında devam eden bir zulüm var. Sadece Ortadoğu'da değil tüm İslam Coğrafyasının tümünde bir yangın var. Ayakta kalan tek ülke Türkiye. Bu toprakların halkı diğer milletlere benzemez. Bunu da en güzel 15 Temmuz'da gösterdi. RİDA Derneği olarak savaşın başladığı andan bu yana 6 yıldır halkımızın desteğiyle bölgeye yardımlarımız belli aralıklarla ulaştırılmakta. Toplanan yardımları bölgede tamamen dağıtımı sağlanana kadar başında bulunuyoruz. 2017 yılı içerisinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle 14. yardım tırımızı da yola çıkardık. Bu yardım malzemeleri başta temel gıda maddeleri olmak üzere, soba, kömür, su, giyecek, mont, battaniye, halı, ayakkabı, çocuk bezi ve maması gibi acil insani ihtiyaç malzemelerinden oluşmakta.  Yardımlarımızı daima Suriye içlerine ulaşarak birebir dağıtımını gerçekleştiriyoruz.  Duyarlı olan ve destek sağlayan halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Dernek başkanı Tamer Kalender ise yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi. "RİDA Derneği olarak yardımlarımız sadece Suriye ile sınırlı değil. Dünya'nın 23 ülkesinde halkımızın yardımlarını güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. RİDA Derneği olarak 23 ülkede 50'yi aşkın bölgede 23.000 Yetim ve Öğrenciye kesintisiz hizmet vermekteyiz. Acil İnsani Yardım çalışmalarından, Yetim Faaliyetlerine, İrşat çalışmalarından, Sağlık çalışmalarına, Aşevi Faaliyetlerinden Su Kuyusu çalışmalarına kadar birçok insani yardım faaliyetini halkımızın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Bu iyilik hareketine katkı sağlayanlardan Allah Razı Olsun. İnşallah bugün de Suriye masası Sorumlumuz Selim Doğdu kardeşimizle birlikte bölgeye bizzat giderek yardımların dağıtımına şahit olacağız " dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar