KTO Karatay Üniversitesi İle MÜSİAD Arasında


​Eğitimde Dev İş Birliği Protokolü

KTO Karatay Üniversitesi İle MÜSİAD Konya Şubesi arasında geniş kapsamlı eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

KTO Karatay Üniversitesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi arasında uygulanmak üzere eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. KTO Karatay Üniversitesi'nde gerçekleştirilen protokol törenine, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, Mütevelli Heyeti Üyeleri, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

"Üniversite Olarak Bölgenin İhtiyaçlarına Yönelik Adımlar Atıyoruz"

Protokol töreninde konuşan KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, "İş dünyasının temsilcileri ile geniş çaplı eğitim, uygulama, sosyal ve kültürel etkinlikler ile bilgi transferini kapsayan bir iş birliği anlaşmasına imza atıyoruz. KTO Karatay Üniversitesi olarak Konya ve bölgemizin ihtiyaçlarını düşünerek nitelikli adımlar atıyor, çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. İmzaladığımız eğitimde iş birliği protokolünün hem MÜSİAD, hem de üniversitemiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

"Protokol, İş Alemi İle Üniversite Arasındaki Bağları Güçlendirecektir"

MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Okka ise "KTO Karatay Üniversitesi bölgede yükselen üniversitelerden bir tanesidir. Gerçekleştirilen protokol üyelerimize büyük katkılar sunacak, iş alemi ile üniversiteyi, akademik dünyayı her alanda buluşturacak, bağlarımızı güçlendirecektir. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ise iş dünyası olarak bizlere büyük ayrıcalıklar kazandıracaktır. KTO Karatay Üniversitesi'ne teşekkür ediyor, iş birliği protokolünün şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Protokol kapsamında öğrenci, akademisyen ve araştırmacıların karşılıklı bilgi transferinin etkin bir şekilde sağlanması, ekonomi alanında uygulamalı araştırma programlarının ve faaliyetlerin etkin ve nitelikli bir biçimde geliştirilmesi, ortak konferans, seminer ve bilgilendirme toplantılarının düzenlenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca protokol kapsamında KTO Karatay Üniversitesi, lisansüstü programlarında, MÜSİAD Konya Şubesi çalışan ve üyelerine yönelik olarak da çeşitli ücret avantajları sağlayacaktır.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar