Mıngır’dan Külünk’e ziyaret


​SİMESEN Selçuklu İlçe Başkanı Fehmi Mıngır, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ü ziyaret ederek sivil memurların sorunlarını dile getirdi.

Mıngır, ziyaretinde sivil memurların askeri disiplin mevzuatına tabi olmaması gerektiğini ifade ederek, "Sivil memurlar cezai müeyyidelerde ve bazı uygulamalarda asker ve polis gibi işlem görüyor ancak diğer uygulamalarda onların pek çok hakkından yararlanamıyor." dedi.

Mıngır şöyle konuştu, Genel Kolluk Kuvvetleri'ne 669 sayılı kanun hükmünde kararname ile dahil edilen Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personellerinden sivil memurlar ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki sivil memurlar, 682 sayılı kanun hükmünde kararname ile 2011 yılı öncesindeki gibi  asker ve polis personel olduğu gibi Garnizon terk,  selamlama ve benzeri ceza hükümlerine maruz kalmışlardır. Bu personelin yanında TSK faaliyetlerinin yürütüldüğü Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri'yle Genel Kurmay ve Milli Savunma Bakanlığı sivil memurlarının da disiplin yönünden 211 sayılı kanuna göre çalışma koşullarına tabi olmaları ancak söz konusu kurumların ücrete yönelik hiçbir hakkından yararlanamamaları sivil memurları rahatsız etmektedir" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, konunun ilgili makamlarla görüşüleceğini ve sorunun çözümü noktasında gerekenin yapılacağını vurguladı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar