Şehit Samet Bütün hatim duası ve yemeğiyle anıldı.


Konya Şehit Aileleri Derneği tarafından 15 günde bir her pazartesi günü geleneksel hale getirilen Hatim Duası ve Hatim Yemeği'nin bu haftaki programında Ahırlı İlçesi'nin tek şehidi olan Samet Bütün rahmet ve dualar ile bir kez daha anıldı.

19 Haziran 2012 tarihinde Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde terör saldırısında şehit olan Ulaştırma Er Samet Bütün'ün ailesi evlatlarının acısını ilk günkü gibi yüreklerinde hissettiklerini söyledi. Oğullarının şehit olmasının ardından her gün aynı duyguları yaşadıklarını ifade eden anne Fadime ve baba Şevket Bütün, dün de oğulları için okuttukları hatim duasının ardından tüm şehit yakınları ve dostlarının katıldığı programla misafirlerine geleneksel Konya Pilavı ikram etti.

Konya Şehit Aileleri Derneğinin  her 15 günde  pazartesi geleneğine kendilerinin de büyük bir mutluluk ile katıldıklarını ifade eden Bütün Ailesi, "Bu vesile ile yıllardır acısını yüreğimizde taşıdığımız oğlumuz Samet Bütün'ü bir kez daha rahmet ve dua ile anma, hem oğlumuzun sevdiği arkadaşlarını ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan dostlarımızı bir araya toplama imkânı bulduk. Bizim en büyük arzumuz bizim yaşadığımız acıyı ve tüm şehit ailelerinin yaşadığı üzüntüyü bir daha hiçbir ana babanın yaşamaması. Bu gün de aynı duygular ve düşünceler içerisindeyiz. Bu vesile ile bizleri böylesine bir günde yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Şehit Aileleri Derneği önündeki park alanında verilen yemeğe Askeri Erkan, Knoya protokol üyeleri, Şehit Aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Yemekte şehit annesi Fadime ve babası Şevket Bütün'ün yanı sıra tüm ailesi yemeğe katılan tüm davetliler ile yakından ilgilenerek güzel bir misafirperverlik örneği sergiledi.

Bizlerde vatan uğruna şehit olan Samet Bütün'e Cenab-ı Allah'tan bir kez daha rahmet, kederli ailesi ve tüm sevdiklerine sabırlar dileriz.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar