Konya Adliye Sarayı Darbeye Hayır platformu


"Türk Milleti 15 Temmuz'da iradesine sahip çıkmıştır"

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle Konya Adliyesi Darbeye Hayır Platformu, Konya Adliye Sarayı önünde tüm Adliye çalışanlarının katıldığı basın açıklamasında, Türk milleti 15 Temmuz 2016 günü Dünyanın bütün milletlerine iradesine sahip çıkmanın ne demek olduğunu göstermiştir.

 
Konya Adliye Sarayı önünde tüm adliye çalışanlarının katıldığı Konya Adliyesi Darbeye Hayır Platformu adına basın açıklaması yapan Konya Adliye Yazı İşleri Müdürlerinden Arif Baştuğ şunları söyledi." 15 Temmuz gecesi Türk Milleti, Allahu Ekber Ne Mutlu Türküm diyene nidalarıyla hain kalkışmanın başarıya ulaşmanı engellemiştir

            Yaşadığımız bu ihaneti bertaraf etmek için halk meydanlara koşmuş, Kışlaları tutmuş ferasetiyle bütün stratejik noktalarda bulunmuştur. Devletine yani namusuna, yani atalarının sahadetine yani çocuklarının geleceğine halel geleceğini sezdiği anda kendisine çevrilen onlarca namlu ile karşı karşıya olsa da tanklar altında ezilse de üzerine bombalar atılsa da  bir an direncini kaybetmemiş ve hainlerin kalbine korku salacak bir iştiyakla dimdik durmuştur.

Türk milleti feraset ve basiretiyle hainler hak ettikleri dersi vermiş onları derdest etmiştir.

            Dünyanın bütün milletlerine iradesine sahip çıkmanın ne demek olduğunu göstermiştir."dedi.

            Baştuğ; " Dünya devletlerine ise gözlerini kan bürüyen darbecilere dur diyecek yüce bir milletinde var olduğunu ve hiçbir vakit bu topraklardaki planlarının tutmayacağını kudretiyle bir kez daha ifade etmiştir. Yüce milletimizin fertleri olarak bu alçak hareketin yıldönümünde; bugüne kadar din-i İslam için kanlarını dökmüş, vatan topraklarını müdafaa için ölümü koşmuş bütün atalarımızın her şart ve durumda teröristlerle can siper hane çarpışmış asker ve polisimizin 15 Temmuz gecesinde millete çevrilmiş hain namlular altında can veren bütün kardeşlerimizin sahadetlerinin kabul olmasını, makamlarının ali olmasını yüce Allahtan dileriz. Gazilerimize minnet şükranlarımızı sunarız. Allahtan bize de sahadet nasip etmesini umarız." Şeklinde konuştu.

            Protokol konuşmasının ardından Hoca Mehmet Karataş tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve yapılan dua ile program sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar