Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay;Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne Sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettik.


TEMFED Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay,"TEMFED ve Gayrimenkul danışmanlarının sorunları ve çözümlerini Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keser ve yetkililere iletildi.

Başkan Altınay, Kısa adı TEMFED olan Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu, Gayrimenkul Danışmaları ve Meslektaşlarımızın sorunlarını ve çözümlerini iletmek adına Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ziyaret edildi.

Tarım Reformu Genel müdürlüğüne iletilen sorunlar ve çözümleri hakkındaki bilgi veren Sedat Altınay, şu bilgileri aktardı." Yapılan ziyaret dört önemli konu Tarım Reformu Genel Müdürü Abdullah Burak Keleş ve yetkili isimlere iletildi. Bunlar sırasıyla şöyle;

1.      Tapu ve Tarım arasındaki yazışmalar, sistem üzerinden online yapılması talep edilirken, Genel müdür Keser, bu konuda kısa bir süre içerisinde online sistemine geçilebileceğini, bununla ilgili çalışmalarının hızlandırılacağı sözünü verdi

2.      10.000 metre kara altında bulunan ve tarla vasıflı bulunan 5000 metre karenin altında bulunan dikili alanların ve 3000 metre karenin altında bulunan örtülü alanların bir ilçede mevcut gayrimenkullerin adedine bakılmaksızın tarım görüşü alınmadan satışının tapu tarafından yapılabilmesini talep edildi.

3.      Müşterek mülkiyetteki gayrimenkullerden tarım görüşü alınmadan paydaşlar arasında hissedar sayısını artırmadan bölerek başka bir paydaşa kısmen satışına imkan verilmesini talep edildi.

4.      14 Mayıs 2014 tarihinden önce kooperatiflerin edinmiş olduğu tarla vasıflı gayrimenkulünün kooperatifin ferdileşmeye gidilmesi durumunda üyelerine tarlayı dağıtma ve tapu verme imkânının getirilmesi talep ettik.

Bu taleplerimiz olumlu görüldüğü takdire gayrimenkul danışmanları ve meslektaşlarımız rahat nefes alabileceklerdir. Meslektaşlarımız adına çalışmalarımızı gece-gündüz sürdürüyor ve taleplerimizi yakından takip ediyoruz" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar