Konya Ülkücü İşçiler Derneğinde Bayrak Değişimi


Konya Ülkücü İşçiler derneğine Kazım Çağlayan atandı.

Dernek binasında gerçekleşen atama törenine Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanı Hakan Kandemir ve Bölge Başkanı Oğuzhan Yıldırım'da katıldı.

Kazım Çağlayan atamasının ardından yaptığı açıklamada  "Kapitalizmin ağır bir şekilde yaşandığı ülkemizde, sermaye gücüne sahip pek çok kişi işçilerimizin emeğini sömürmeye, alın terlerini bedava denebilecek rakamlara satın almaya çalışacak, sosyal güvenlik imkanlarından yoksun tutmaya çalışacaklar; zaman zaman yetkili sendikalar hükümet ile bir olup işçi kardeşlerimizin haklarının yenmesine göz yumacaklar; bazı zamanlar da Ülkücü İşçilerin çığlıklarını hiçbir medya organında duyuramayacağız" diye konuştu.

Çağlayan'ın açıklaması şu şekilde;

Sayın genel başkanımızın takdirleriyle Ülkücü İşçiler Derneği'nin Konya il Başkanlığı'nın tarafıma tevdi edilmesi sebebiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle, geçmiş dönemlerde bu makamda bulunmuş arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu bayrak yarışında, önceki dönem arkadaşlarımızın bizlere emanet ettiği bayrağı, sayın genel başkanımız, genel merkez yöneticilerimiz, Konya il yönetiminde yer alan arkadaşlarımız ve davamıza gönül veren bütün arkadaşlarımızla istişareli çalışarak daha uzak hedeflere taşıyacağız.

Bu mücadelemizde pek çok zorluklar ile karşılaşacağımızı biliyoruz. Kapitalizmin ağır bir şekilde yaşandığı ülkemizde, sermaye gücüne sahip pek çok kişi işçilerimizin emeğini sömürmeye, alın terlerini bedava denebilecek rakamlara satın almaya çalışacak, sosyal güvenlik imkanlarından yoksun tutmaya çalışacaklar; zaman zaman yetkili sendikalar hükümet ile bir olup işçi kardeşlerimizin haklarının yenmesine göz yumacaklar; bazı zamanlar da Ülkücü İşçilerin çığlıklarını hiçbir medya organında duyuramayacağız.

Ancak bahsettiğim sıkıntıları ve benzerlerini kuvvetle muhtemel yaşayacağımızı bilmek, bizleri asla yılgınlığa ve bezginliğe itmeyecek aksine çalışma azmimizi arttıracaktır.

Tekerimize çomak sokup, önümüze taş koymayı düşünenler şunu iyi bilmelidir ki: Bizler ne her sıkıntı karşısında sadece şikayet üretip acızlanan tatlı su mücahitleriyiz; ne iktidarın gücünü arkasına alarak milletinin menfaatlerini yok sayan badem bıyıklılarız ne de olur olmaz her şeyi bahane edip terör estiren sosyalist görüşlü militanlarız. Bizler Ülkü Ocakları'nda yetişmiş, cennet mekan Başbuğ'umuzun tedrisatından geçmiş kadife eldiven içerisinde çelik yumruk olan ülkücüleriz. Ülkemizde ve Konya özelindeki işçi kardeşlerimizin dertlerini bilen bir ekibiz. Şikayet üretmek yerine çözüm alternatiflerimizi hazırlayacak, alternatiflerimiz ile ülkemizin sanayi ve ekonomisine katkı sağlarken diğer taraftan da işçi kardeşlerimizin hak ve hayat standartlarının gelişmesini sağlayacağız.

İşçi kardeşlerimizin sesini yetkili mercilere duyurmak için maddi ve manevi her imkanı değerlendirecek, sosyal medyada örgütlü bir şekilde haykıracağız. Gerekli olan durumlarda kanunlar çerçevesinde, demokratik ilkeleri çiğnemeden siyasilerin karşısına çıkıp ülkücü işçilerin seslerini duyuracağız.

Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Rabb'im yar ve yardımcımız olsun.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar