Filistin halkı yanlız değil


İsrail'in Filistin halkı ve Mescid'i Aksa'ya karşı olan tutumunu hatırlatan KONSİAD Genel Başkanı Çelik, "Biz Konyalı iş adamları olarak her daim Filistin ve Filistin halkının yanında olacağız" dedi

Kısa adı KONSİAD olan Konyalı Sanayaci ve İş Adamları Derneği Genel Merkezi'nin düzenlediği organizasyon ile Konyalı iş adamları, 29 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Kudüs'ü ziyaret etti. Konya ile birlikte yaklaşık 50 iş adamının eşleri ile katıldığı ziyarette erkekler Mevlid Kandilini 1 Aralık tarihinde Cuma namazını kıldıkları Mescid-i Aksa'da idrak ederken hanımlar ise Cuma namazını Kubbet-üs Sahra'da kıldı.

Ziyaretin amacını Konsiad ailesi olarak Mazlum Filistin halkı ile kucaklaşıp unutulmaya yüz tutan acıları dünyaya bir kez hatırlatmak olarak açıklayan KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, "İsrail'in Filistin halkı ve Mescid'i Aksa'ya karşı tutumu belli. İsrail devleti terörle mücadele başta olmak üzere, ürettiği çeşitli bahaneler ile Mescid-i Aksa'yı Müslümanların elinden almak istiyor. Böyle bir süreçte istedik ki, ziyaretimizle dünyanın gözü önünde yaşanan drama bir kez daha dikkat çekelim. Ne demişti Sayın Cumhurbaşkanımız? 'Lütfen Kudüs'ü ziyaret edin, gidemiyorsanız da yardım edin' İşte biz Konyalı iş adamları, bu ziyaretimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını, isteğini de yerine getirmiş oluyoruz" dedi

"Ziyaretimizde, geçmişin izinde geleceği arama fırsatını da bulduk" diyen Genel Başkan Çelik, "Müslümanların Mekke'deki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'den sonraki 3. kutsal mabedi, Kudüs'teki Mescid-i Aksa'dır. Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak, imkan değil iman meselesidir. Bu kısa ziyaretimiz ile Türk halkının her daim Filistin halkının yanında olduğunu bir kez daha dünyaya ilan ederek, sizlerin selamlarını mazlum Filistin kardeşlerimize ilettik. Bu öenmli görevi yerine getirirken de, sayısız ecdad eserini yerinde görme imkanı bulduk" şeklinde görüş belirtti.

Yazılı ve görsel medyada takip etmek ile canlı olarak görmenin farkını bu ziyaret ile daha iyi anladığını ifade eden KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik değerlendirmesinde; "Bu kısacık ve sınırlı ziyaretimizde nelere şahit olmadık ki! Namluların ucunda her türlü baskı altında yaşamanın ne demek olduğunu gördük. Yokluğu, acıyı ve göz yaşını gördük. Mescidi Aksa'nın nasıl adım adım işgale tabi tutulduğuna, kendi mescitlerini zindana girer gibi korkuluklardan ve kontrollerden geçerek giren Müslümanları gördük. Bu gördüklerimiz bize, İslam ülkeleri ve Müslümanlar arasında Kudüs kardeşliğinin bir an önce kurulup, vakit kaybetmeden Kudüs için çalışmaların yoğun ve çok yönlü olarak sürdürülmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar