KARATAY BELEDİYESİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI YALNIZ BIRAKMIYOR


Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından her ayın 15'inde düzenli olarak tertip edilen Eskilliler Buluşuyor toplantılarının dördüncüsü yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Toplantıya Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Eskil Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Altay ve çok sayıda Eskilli katıldı.

Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği toplantısında konuşan Dernek Başkanı Süleyman Altay ''Amacımız kısa vadede Eskilli hemşehriler olarak kaynaşmak, onların Konya'daki sesi olmaya imkan dahilinde destek ve yardımcı olmak, hasta ve cenazelerinde yanlarında olup gerekli bilgilendirme ve ihtiyaç doğrultusunda elden geldiğince yardımcı olmak, uzun vadede ise Eskil'i tüm Türkiye'de tanıtmak, bölge sivil toplum kuruluşları ile bölgenin etkin bir kuruluşu olmaktır. Bu doğrultuda her ayın 15'inde hemşehrilerimizin kaynaşmasını teminen toplantılar düzenliyoruz.'' dedi.

Toplantıda konuşma yapan Başkan Mehmet Hançerli ''Toplumun geniş kesimlerine,  ülke hizmetine katkı sağlama imkanı veren STK'lar  gelişmiş ve demokratik ülke olmanın  göstergesidir. Özellikle eğitim alanında yapılan çalışmaların eğitimli, donanımlı bir nesil hazırlamakta çok önemli olduğunu biliyoruz. Biz her zaman STK'ları güçlendiren, destek veren, birlikte çalışan bir belediyeyiz. 103 öğrenciye burs vermeyi planlayan ve 80 öğrenciye mesleki eğitim projesini hedefleyen Eskil Derneği'ni de bu anlamda tebrik ediyoruz.'' diyerek sözünü tamamladı.

4.cüsü düzenlenen Eskil Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Toplantısı'nda derneğin 2017 yılı faaliyetleri ve bundan sonra yapacağı çalışmalar ele alındı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar