Konsiad, Bir ve beraberliğimi muhafaza etmeliyiz


Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'e yönelik gerçekleştirdiği 'Zeytin Dalı Harekatı'nın zaruret haline geldiğini ifade eden KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın, "Birlik ve beraberliğimizi muhafa etmeliyiz" dedi

Kısa adı KONSİAD olan Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, Konya Tapu ve Kadastro V. Bölge Müdürü Kenan Çiftçi'ye iadeyi ziyarette bulundu. KONSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Güngör ve KONSİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mücahide Çay'ında hazır bulunduğu ziyarette, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölücü terör örgütlerine yönelik Afrin'e düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı' konuşuldu.

Konuşmasında kendinin kısa dönem oğlunun ise bedelli askerlik yaptığını ifade eden Konya Tapu ve Kadastro V. Bölge Müdürü Çiftçi, "23 Ocak 2018 Salı günü sabah oğlumla birlikte askerlik şubesine giderek, Afrin'e yönelik gerçekleştirilen 'Zeytin Dalı Harekatına' katılmak için başvuru yaptık. Çünkü burada söz konusu olan ülkemizin sınır güvenliği ve Ortadoğu'nun barışıdır. Askerlik Şubesinde bizi güler yüzle karşıladılar ve başvuru dilekçemizi Genel Kurmay Başkanlığına mutlaka ileteceklerini söylediler" dedi. Milli ve manevi konularda Konya'nın Türkiye'de her zaman diğer illere örnek ve önder olduğunu vurgulayan Kenan Çiftçi, böyle bir şehirde görev yapmaktan gurur duyduğunu belirterek; "KONSİAD Konya Şubemizde Milli ve Manevi meselelerde hep diğer STK'lara örnek çalışmalara imza atmıştır. Bu nedenle sizleri birkez daha tebrik ediyorum. Öte yandan kimsenin toprağında gözümüzün olmadığının altını bir kez daha çizmek isterim. Operasyonun da amacı belli. Ben Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bu harekatı başarı ile tamamlayacağına inanıyorum. Çünkü bunun emareleri şimdiden belli olmuştur" diye konuştu.

Bir kamu kurumunun Sivil Toplum Örgütü gibi çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın da; "Zeytin Dalı Harekatı'nın eveliyatını iyi irdelemek lazım. Türkiye, sözde müttefikimiz ABD'yi terör örgütlerine verdiği silahlar konusunda defalarca uyardı. Hükümetimiz; Türkiye ve Kandil'den kaçan terör örgütlerinin Afrin'de yuvalandıklarını her platformda dile getirerek, terörle mücadele konusunda tüm ülkelere defalarca çağrıda bulundu. Sınırlardan sızarak ülkemize giren ve farklı şehirlerimizde bombalı eylemler düzenleyerek vatandaşlarımızın can ve mal kaybına yol açan teröristlerin Afrin'de eğitim aldıkları kanıtlandı. Dolayısıyla bu operasyon zaruret haline gelmişti. Bu aşamada Millet olarak bir ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz" şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda Konya Tapu ve Kadastro V. Bölge Müdürü Kenan Çiftçi Zeytin Dalı Harekatı için yazdığı "Büyüksün Türkiye'm Kahramansın Şanlı Ordumuz" isimli şiiri okudu.

Büyüksün Türkiye'm
Kahramansın Şanlı Ordumuz


Tüm Suriye'nin bütünlüğü için
Sınırlarımızın da güvenliği için
Zulme, gözyaşlarına son vermek için
Kahraman MEHMETÇİKLE Afrin'deyiz

Emperyalislere dur diyeceğiz
Teröristleri de süpüreceğiz
Sivilleri himaye edeceğiz
Kahraman MEHMETÇİKLE Afrin'deyiz

Bu harekat devletin bekasıdır
Vatanımızı savunma hakkıdır
Sinsi oyunları bozma anıdır
Kahraman MEHMETÇİKLE Afrin'deyiz

Türkü, kürdü, lazı ve çerkeziyle
7'den 70'e TÜRK MİLLETİ ile
Dualarla, Fetih Sureleriyle
Kahraman MEHMETÇİKLE Afrin'deyiz

Afrin'e, Mümbiç'e ZEYTİN DALIYLA
Oralara da kalıcı barışıyla
Mazlumların coşkulu alkışıyla
Kahraman MEHMETÇİKLE Afrin'deyiz

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar