BİRLİK’TEN GAZETECİLER CEMİYETİ’NE ZİYARET


Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Orhan Gündüz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir'i ziyaret etti. Ziyarette basının içinde bulunduğu sorunlar ve okumanın önemi konuşulurken, Orhan Gündüz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özdemir ve yönetimini yeni görevinde başarılar diledi.

Birlik Vakfı Konya Şubesi, geçtiğimiz hafta genel kurulunu gerçekleştiren Konya Gazeteciler Cemiyeti'ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Orhan Gündüz, Başkan Vekili Abdi Parlak ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eşgin, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Toptaş ve Mustafa Ekmekçioğlu'nu ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi.

Vakıf yönetimine basının sorunları ve internet medyasının yayılmasıyla bir kaos içine giren yazılı basının sorunlarını anlatan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, "Günümüzde internet medyası çıktığı için gazeteler kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu tehlikeyi önlemek için yasal düzenlemeler gerekli. Biz Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak, Türkiye genelindeki bazı meslektaşlarımızla birlikte konuyu Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve ilgili bakanlara ilettik. Ancak yoğun gündem nedeniyle henüz net bir adım atılamadı. Umarız gazeteler kapanmaya başlamadan bu sorun çözülür" dedi.

Vakıf çalışmaları hakkında bilgi vererek, Konya basınını yakından takip etiklerini dile getiren Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Orhan Gündüz, ülke olarak okuma, anlama ve sorgulama sorunumuz olduğunu sınav sisteminin yenilenmesi ile okuma alışkanlığının yeniden kazanılabileceğini söyledi. Okuma kültürünün gelişmesiyle yazılı basına duyulan ilginin artacağına dikkat çeken Gündüz, toplum olarak her alanda değişimin yaşandığı hususu göz önüne alınarak, basının da kendisini yenilemesi gerektiğini düşündüklerini sözlerine ekledi.

Gündüz, Özdemir'e Birlik Vakfı'nın çalışmalarını içeren bir de kitap takdim etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar