TÜRKAV Konya Şubesi tarafından Van'da 1071 kitaplık kütüphane kuruldu.


Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Konya Şubesi; Van/Muradiye Yumaklı İlkokulu ve Ortaokulu'nda oluşturdukları 1071 kitaplık kütüphane ile kardeşlik köprüsü kurdu. Kütüphaneye ise Vanlı şehit Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in ismi verildi

Kitapla kardeşlik köprüsü kurdular

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Konya Şubesi, üyelerine yönelik çalışmalarının dışında sosyal sorumluluk kapsamında da önemli projeler yürütüyor. Bu kapsamda örnek bir projeye imza atan TÜRKAV Konya Şubesi, "Bin Yıllık Kardeşlik" sosyal sorumluluk projesi adı altında yürüttüğü çalışma ile Van'ın Muradiye İlçesi Yumaklı İlkokulu ve Ortaokulu'nda 1071 kitaplık kütüphane kurdu. Anlamlı projede Afrin şehitlerini de unutmayan TÜRKAV Konya Şubesi, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de şehit olan Vanlı Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in ismini kütüphaneye verdi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARA DA YARDIM

Ayrıca TÜRKAV Konya Şubesi, aynı okulda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencileri de unutmadı. Oluşturulan kütüphaneyle öğrencilerin kültürel hayatına katkı sunulurken, öğrencilerin ihtiyacı olan kaban, ayakkabı, okul çantası, kırtasiye malzemesi, spor malzemeleri, akıl-zeka oyunları gibi malzemelerin bulunduğu yardımlar da öğrencilere dağıtılmak üzere gönderildi.

BİN YILLIK KARDEŞLİK VURGUSU

Yapılan yardım faaliyeti ile 'kardeşlik' vurgusu da yapılmış oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. TÜRKAV olarak bu tür sosyal sorumluluk projeleri ile memleket sevdasıyla hizmet ettiklerini belirten Nur, şunları söyledi, "Vakıf olarak bizlerin üyelerimize yönelik çeşitli sorumluluklarımız var. Bu çalışmalar rutin bir şekilde yürütülüyor. Ancak biz özellikle eğitim alanında sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık veriyoruz. İlk emri 'Oku' olan bir inancı özümseyen bireyler olarak eğitimin önemini biliyoruz. Memleketimizin her köşesinde ihtiyaç sahibi evlatlarımız, eksiklikleri bulunan okullarımız var. Bu noktada, evlatlarımızın eğitimine bizlerin de bir nebze de olsa katkısı olması için böyle bir projeyi düşündük. Çok şükür Konyamız ve TÜRKAV Konya Şubesi üyelerimiz bu noktada çok hassas. Yardım deyince herkes elinden gelen desteği gösteriyor. Bu doğrultuda başlattığımız projemiz gelen desteklerle kısa zamanda tamamlandı. 1071 kitaplık bir kütüphane için kitaplarımız tamamlandı. Öğrencilerimize kültürel ve bilgi anlamında önemli katkılar sunabilecek çeşitli kitaplar hazırlanıp Van'a gönderildi. Bunun yanında ihtiyaç sahibi öğrencilerimize de çeşitli ihtiyaç malzemesi de yine bölgeye gönderildi. Burada projemizin isminden de anlaşılacağı üzere, 1000 yıllık kardeşlik vurgusu yaptık. Memleketimizin her köşesi bizim için değerlidir. Biz bu memlekette varsak, 1071'de Malazgirt'le başlayan Anadolu serüvenimiz sonrası atılan kardeşlik tohumu sayesindedir. Allah'ın izniyle türlü oyunlar da oynansa, türlü badireler de atlatsak, Anadolu'da yeşeren bu 1000 yıllık kardeşlik tohumu asla solmayacak, soldurmayacağız. Bunu bir kez daha göstermek amacıyla projemizde böyle bir vurgu yaptık. Oldukça güzel ve amacına uygun bir proje oldu. Bu tür sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek."

FOTO ALTI: TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur

FOTO ALTI: 1071 kitaplık kütüphaneye Vanlı şehit Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in ismi verildi.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar