Birlik Vakfı Konya Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.


TBMM Başkanı İsmail Kahraman eğitim ve kültürel alanda önemli etkinliklere imza atan Birlik Vakfı'nın açılışını törenle yaptı. Açılışta yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinen Kahraman, "Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları yenebilmemiz için bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi

Birlik Vakfı Konya Şubesi'nin açılışı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman tarafından yapıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılışta yapılan konuşmalarda birlik vakfının kuruluş amacı anlatılırken, birlik vurgusu yapıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada Konya'nın kendisi için özel bir yeri olduğunu belirten TBMM Başkanı Kahraman, ülkemizin son dönemde "şucu", "bucu" şeklinde gruplara ayrıldığını, bunun sebebinin de ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar olduğunu kaydetti. Bu oyunlardan birinin de 15 Temmuz'da yapılmak istenen darbe girişimi olduğunu ifade eden Kahraman, "Türkiye uzun süre bölünmüşlüğe uğradı. Oysa istikamet aynı. 15 Temmuz gecesi bütün partiler Meclis'te tek yumruk olduk. Aslolan sancağımızın yere inmemesi, ezanımızın dinmemesi" dedi.

O GECE DARBE DEĞİL, ÜLKEMİZ YOK EDİLMEK İSTENDİ

15 Temmuz'da yapılmak istenenin Türkiye'nin yok edilme isteği olduğunu ifade eden Kahraman, "Ülke olarak çok büyük bir tehlike atlattı. Kaptanlar gemiyi terk etmezler. Ben de bombalar altında gittim Meclisi açtım. Milletin o gün hangi partiden olursa olsun birlikte olmayı başardı. Ve bundan sonra yapılmak istenen darbelerin önü böylece kapandı. Bizim birlikteliğe ihtiyacımız var. Birbirimizi ötelememeye ihtiyacımız var. Bu birlik ve bütünlük şuuru olsun diye Birlik Vakfını 1916 yılında kurduk. Tarih 29 Mayıs. Niye? Çünkü biz Fatih'in nesliyiz. Amacımız gençlerimizi geçmişini unutmadan birlik ve beraberlik şuuru ile yetiştirmek. Bugün açılışını yaptığımız Birlik Vakfımıza da bu anlamda çok görev düşüyor. Dünya gelişmemizi istemiyor. Arakan, Suriye olmamızı istiyor. Buna izin vermeyeceğiz. Önümüze çelmek takmak isteyenler, Haçlı Seferi yapmak isteyenler muvaffak olamayacaklar. Bunu bilecek, uyanacak ve gelişmemizin önüne geçmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bu yürüyüş devam edecek" diye konuştu.

Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, Birlik Vakfı Genç Birlik Başkanı Ömer Lütfü Çınar, Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Lütfullah Işık ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan Birlik Vakfı Genel Başkanı Alacacı, vakıf olarak Türkiye genelindeki 53 şubede yaptıkları çalışmaları anlattı.

Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak da vakfın kuruluşunda bulunan ve destek veren Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı'ya tablo hediye ederken, Meclis Başkanı İsmail Kahraman da Konya Şube Başkanı Abdi Parlak'a Sultan Abdülhamid tarafından kurulan Yıldız Porselen fabrikasında el ile üretilen Meclis amblemli tabak hediye etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar