Emlak yasası geliyor,Yasa dışı kalanlar gidiyor


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Yardımcısı İsmail Yücel, Emlak Müşavirliği yasasının son haliyle Başbakanlığa gönderileceğinin müjdesini verdi

Konya Emlakçılar odası Başkanı Sedat Altınay, Emlak Müşavirliği yasa taslağı Ankara'da yapılan çalıştay sonunda son halini alırken, çalıştay sonunda Bakanlık müsteşar yardımcısı İsmail Yücel, taslağın en kısa zaman dilimi içerisinde Başbakanlığa gönderilerek yasasının çıkacağının müjdesini verdi.

Emlak Müşavirliği yasa taslağı 27-28 Nisan 2018 tarihlerinde Ankara'da tüm tarafların katıldığı bir çalıştay ile son şeklini aldı. Bakanlık adına Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, çalıştay sonunda son şeklini alan yasa taslağının bir an önce Başbakanlığa gönderileceğini ve yasanın seçim öncesi çıkacağının sözünü verdi.

Ankara'da yapılan çalıştaya katılan Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay " Bakanlık müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel'in sözü Emlakçılar adına bir müjde olarak kabul ediyoruz. İnşallah verilen sözünün yerine getirilmesi ve yasanın çıkmasını Emlakçılar adına istiyoruz. Yasa taslağı kabul edilerek çıktığı takdirde Emlak sektörü bir ivme kanacaktır. Esnaflarımızın en büyük sıkıntısı olan kaçak, seyyar ve kayıtsızların kısaca yasa dışı olanların sektörümüzden uzaklaşmasıdır.

Biz Emlakçılar Odası olarak tüm esnaflarımıza seslenmek istiyoruz. Vergi mükellefiyeti ve Oda kaydı, eğitim belgesi olmayanlar bir an önce Oda kayı4tlarını yaptırsınlar, eğitim belgelerini alsınlar. Yasa çıktığı takdirde mesleğimiz yaklaşık 30 yıldır yaptığı mücadelesini kazanmış olacaktır. Bakanlığımıza ve hükümetimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah seçim öncesi yasamız çıkar temennisinde bulunuyoruz." Dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar