TÜRKAV Konya Şubesinden "Başbuğ'a Vefa" sosyal sorumluluk projesi


TÜRKAV Konya Şubesi tarafından yürütülen "Başbuğ'a Vefa" sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplanan yardım malzemeleri, Van'ın Erciş İlçesi'ndeki Alparslan Türkeş İlkokulu/Ortaokulu'ndaki öğrencilere ulaştırıldı

TÜRKAV Konya'dan 'Başbuğ'a Vefa'

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Konya Şubesi, yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Bin Yıllık Kardeşlik" adı altında Van'ın Muradiye İlçesi Yumaklı İlkokulu ve Ortaokulu'nda 1071 kitaplık kütüphane kurmuştu. Anlamlı projede Afrin şehitlerini de unutmayan TÜRKAV Konya Şubesi, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de şehit olan Vanlı Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in ismini kütüphaneye vermişti.

BAŞBUĞ'A VEFA

Sosyal sorumluluk projelerine devam eden TÜRKAV Konya Şubesi, Van'da kurduğu kütüphanenin ardından yine Van'da bir okula çeşitli yardım malzemeleri ulaştırdı.

"Başbuğ'a Vefa" sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Van ili Erciş İlçesi'nde bulunan Alparslan Türkeş İlkokulu/Ortaokulu için yollanan yardımlar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Erciş İlçe Başkanlığı'na ulaştırıldı. Yardımlar buradan da Alparslan Türkeş İlkokulu/Ortaokulu'na götürülerek ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı gerçekleştirildi. Ülkü Ocakları Erciş İlçe Başkanlığı'nın organize ettiği programa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz da katıldı.

KARDEŞLİĞİN GEREĞİNİ YAPIYORUZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur, TÜRKAV Konya Şubesi olarak vakıf çalışmaları dışında, millete ve devlete fayda sağlayacak çeşitli çalışmalar da yürüttüklerini hatırlattı. Bu kapsamda sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini belirten Nur, şunları söyledi,  "Biz millet olarak, köklü bir gelenekle birbirimize bağlıyız. Bu geleneklerden gelen birbirimize karşı sorumluluklarımız var. Kanla yoğrulmuş bu güzel vatanımızı hep birlikte, bu geleneklerle gelen kardeşlik duyguları ile ayakta tutuyoruz. Bu anlamda yardımlaşma ve dayanışma, bizim kardeşlik hukukumuzun gereği olarak ortaya çıkan güzel paylaşımlardır. Kardeşliğin gereğini yapmaya çalışıyoruz. TÜRKAV Konya Şubesi olarak topladığımız yardımlar,  Van Erciş'teki Alparslan Türkeş İlkokulu/Ortaokulu'ndaki öğrencilere dağıtılmak üzere Erciş Ülkü Ocakları'na ulaştırıldı.

Erciş Ülkü Ocakları'nın organize ettiği programla; okulu ziyaret eden Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz gönderdiğimiz hediyeleri bizzat kendi eliyle teslim etti. TÜRKAV Konya Şubesi olarak Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz'a teşekkür ederiz. Bu faaliyette emeği geçen TÜRKAV Konya Şubesi yönetim kurulundaki dava arkadaşlarıma, vakfımızın kıymetli üyelerine, destek veren gönüldaşlarımıza ve Erciş Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Muhammed Sıddık Yeşilbaş ve yönetimine teşekkür ederim."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar