Ata "BİZ ARTIK SÖZLEŞMELİ KÖLELİK İSTEMİYORUZ"


Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata "BİZ ARTIK SÖZLEŞMELİ KÖLELİK İSTEMİYORUZ"

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik olarak başlattığımız imza kampanyası çerçevesinde toplanan dilekçeleri Başbakanlığa gönderildi.Yetkililerden beklentimiz bu sorunun temelden çözülmesi yönündedir" diyen Türk Eğitim-Sen konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata "Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz." dedi.

Konu haktkında yazılı bir açıklamada bulunan Türk eğitim-Sen konya1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata," Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak kamuda güvencesiz sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli, kamu dışı sağlık personeli, vekil gibi adlar altında personel çalıştırılmasının yarattığı hassasiyete parmak basmak ve kamu personelinin bu konudaki talebini dile getirmek adına geçtiğimiz ay bir dilekçe kampanyası başlatmıştık. Bu kampanya kapsamında Genel Merkezi'mize kısa süre içerisinde 30 binin üzerinde ıslak imzalı dilekçe ulaştı. Çalışanlarımız arasında sözleşmeli personel istihdamına karşı büyük bir tepki olduğu açıkça görülüyor.

Yetkililerden beklentimiz bu sorunun temelden çözülmesi yönündedir. Bütün yetkilileri emeğe saygıya, hakkı hak edene teslim etmeye çağırıyor; buradan bir kez daha gür bir sesle, çalışanların çilesine son verin diyoruz. Çalışanlarımızın her sabah "acaba yarın da çalışacağım bir işim olacak mı?"  diye endişelenmesini istemiyoruz. Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz. Biz, çocuklarımızın geçici işlerde, günübirlik çalışmayla yaşam mücadelesi vermesini istemiyoruz. Biz, insan onuruna yaraşır bir yaşam, ailemize yetecek kadar bir ücret istiyoruz. Bütün kamu çalışanlarının aileleriyle birlikte, annesi, babası, eşi ve çocuklarıyla bir arada yaşama hakkını istiyoruz. Biz, mutlu, huzurlu ve güvenli bir hayat istiyoruz. Biz, tüm kamu çalışanlarına kadro ve iş güvencesi istiyoruz.  

Anayasanın eşitlik ve sosyal adalet ilkelerinin hayat bulması, kamu istihdamında yaşanan aksaklıkların ve mağduriyetlerin giderilmesi her ne ad altında olursa olsun güvencesiz olarak görev yapan kamu personelinin 4/A statüsüne geçirilmesi ile mümkün olacaktır. Burada sözleşmeli kamu çalışanlarının kadro taleplerini içeren 30 binin üzerindeki dilekçeyi Genel merkezimiz Başbakanlığa göndermiş bulunuyor.. Dileğimiz ve umudumuz, kamuda kanayan yara haline gelen bu sorunun bir an önce çözülmesi ve kamu istihdamının kadrolu güvenceli memurlar ve kamu işçileri olarak iki statüye indirgenmesi yolundadır.  Bu konuda yetkililerden gerekli hassasiyeti göstermesini ve bir an önce bu sorunu çözmesini talep ediyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar