T.EĞİTİM-SEN,“3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ ACİLEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR”


Kamu-Sen Konya İl temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul;" 3600 ek göstergenin seçimden önce çıkarılmasını ve böylece emekli olan öğretmenlerimiz vesilesiyle açılacak kadrolarla, il dışı ve mazeret tayinlerinde kısmen rahatlama sağlanacaktır." dedi.

Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şubenin Başkanı Veli Doğrul , yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "3600 Ek gösterge meselesi günlerdir gündemde. Tamam, seçim beyannamesinde taahhüt veren muhalefeti anlıyoruz da; İktidar neden seçim sonunu işaret ediyor ki? Çıkarın bir KHK gerçekleştirin. Özellikle öğretmen nakillerinde zaten var olan sıkıntıların daha da büyüdüğü görülmeli. Onun için 3600 ek gösterge düzenlemesi acilen hayata geçirilmelidir.

Bakın şu anda 3600 ek gösterge beklentisinden dolayı emekli olmayı düşünen önemli bir kısım öğretmen beklemeye geçti. İşte il dışı nakiller açıklandı, büyük hayal kırıklıkları yaşandı. Bir süre sonra mazeret tayinleri başlayacak aynı sıkıntı artarak yine yaşanacaktır.

Hükümet, çıkaracağı bir KHK marifetiyle 3600 düzenlemesini acilen hayata geçirmelidir. Böylece emekli olan öğretmenlerimiz vesilesiyle açılacak kadrolarla, il dışı ve mazeret tayinlerinde kısmen rahatlama sağlanacaktır.

En son yapılan alan değişikliği beklenti ve ihtiyaçları karşılamaktan çok uzaktı. MEB'den acilen DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ'Nİ yapmasını talep ediyoruz. Bu aynı zamanda, başta özür gurubu tayinleri olmak üzere yer değişikliği taleplerinde yeni bir rahatlama sağlayacaktır." dedi

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar