BAŞKAN HANÇERLİ: ÖĞRENCİLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR


Altınekinliler Derneği dönem sonu burs dağıtım programında 181 üniversite öğrencisine burs vermek için bir araya geldi

Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Dernek binasında gerçekleştirilen toplantıya, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Altınekinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Veli Tekelioğlu, Dernek Yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İlçedeki başarılı öğrencilere teşvik amacıyla her yıl burs verme geleneğini sürdürdüklerini söyleyen Tekelioğlu, her ay üniversite öğrencileriyle yaptıkları toplantıların amacının sadece öğrencilere burs vermek olmadığını, asıl amacın hemşehrilik duygusunu geliştirmek olduğunu söyledi.

 

Tekelioğlu'ndan teşekkür

Dernek olarak eğitime önem verdiklerini bildiren Veli Tekelioğlu, Altınekinliler Derneği olarak üniversite öğrencilerine her ay burs yardımında bulunduklarını belirtti. Üniversitede okuyacak ihtiyaç sahibi öğrencilere Derneğin bütçesi yettiğince burs verdiklerini ifade eden Dernek Başkanı Veli Tekelioğlu, kendilerine destek veren iş adamlarının yanı sıra Dernek Yöneticilerine teşekkür etti.

 

Karatay'dan eğitime tam destek

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, bu tür toplantıların birlik ve beraberliği artırdığını vurguladı. Karatay Belediyesi olarak eğitime büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Hançerli, eğitime olan desteğin artarak devam edeceğinin altını çizdi. Başkan Mehmet Hançerli, "Geleneği bozmayarak öğrencilere burs veren Dernek Başkanını, Yönetimi, hayırsever iş adamlarını tebrik ediyorum" dedi.

 

Yarınlar gençlere emanet

Karatay'ın değişen, gelişen ve sürekli büyüyen bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Hançerli; "Eğitime yaptığımız yatırımlarla bu projeleri hayata geçirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz geleceğimizin ve ülke geleceğinin teminatı. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimiz dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır." ifadelerini kullandı.

 

Eğitimde kalite ivme kazandı

Eğitimde kalitenin artması için gereken her türlü desteği vermeye hazırız diyen Başkan Hançerli; "İlçemiz büyüdükçe her alanda olduğu gibi eğitim alanında da ihtiyaçlar artıyor. Belediye olarak eğitim alanında dev hizmetler devam ediyor. Hedefimiz gençlerimize de hizmet etmek ve onları geleceğe hazırlamakta pay sahibi olmak. İlçemize 20 okul kazandırarak Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik. Bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren eğitim yatırımlarımız yukarı doğru ivme kazandı" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar