BAŞKAN HANÇERLİ HOLLANDA KONYA KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI’NI AĞIRLADI


Karatay Belediyesi ve Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği akülü engelli araç dağıtım töreni sonrasında Başkan Hançerli; Vakıf Başkanı İsmail Aktaş ve yönetim kurulu ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Karatay Belediyesi, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı ile birlikte 2016 yılında 78, 2017 yıllında 81 akülü engelli aracını engellilere ulaştırmıştı. Bu yıl 160 adet akülü engelli aracı ve 30 adet tekerlekli sandalye dağıtımını gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Hançerli; Vakıf Başkanı İsmail Aktaş'a ve yönetim kuruluna Hollanda da yaşamalarına rağmen Konya'yı ve Konya'daki ihtiyaç sahibi engellileri unutmadıkları için teşekkür etti. Başkan Hançerli, belediye olarak her zaman engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak çalıştıklarını vurgulayan Başkan Hançerli; engellilerin sokaklarda parklarda rahatça dolaşabilmeleri için gayret sarf ettiklerini dile getirdi.

 

        Karatay Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin yanında, fiziki yatırımlarla da Karatay'ı her zaman daha ileriye taşımak için çalıştıklarını dile getiren Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi'nin yeni projelerine de değindi. Başkan Hançerli, ilçeye 2 yeni anaokulu ve BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi) yaptıklarını, Türkiye'nin en yoğun hizmet veren karakollarından olan Köprübaşı Polis Merkezi için de daha modern ve kullanışlı bir bina inşa ettiklerini söyledi. Karatay Belediyesi'nin kurulduğundan bu yana en büyük projesi olan İsmil Termal Tesislerinin 60 Milyon TL'lik dev yatırım olduğunu dile getiren Başkan Hançerli; yatırımın tamamen belediye öz kaynakları ile gerçekleştirildiğini söyledi.

 

        Başkan Hançerli, kendileri Hollanda da ama kalpleri Konya'da olan hayırsever gurbetçilere; Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş ve yönetim kurulu nezdinde teşekkür etti.

 

        Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Aktaş, Vakıf olarak Konya kültürünü Hollanda da tanıtmak için çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Vakıf Başkanı İsmail Aktaş, Hollanda Konya Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın 2012 yılında Konya'yı Hollanda da yaşatmak için kurulduğunu söyledi. İsmail Aktaş kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkür etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar