İrşad Vakfı Kurban Bayramı’nda yine Tanzanya’daydı


rsaed Vakfı bu Kurban Bayramında da Tanzanya'da bağışçılarının kurbanları keserek ve dağıtımını gerçekleştirerek ihtiyaç sahibi bölge halkını sevindirdi.

İrşad Vakfı 2011 yılından bu tarafa kurbanlarını Afrika'nın Tanzanya Ülkesinde kesmeye devam ediyor. Her sene değişik bölgede kesilen kurbanlar bu sene Tanzanya'nın Darüsselam şehrinde bulunan Yombo Kilikala bölgesindeki Ittifaq Camiisi'nde kesildi. Buradan halka Elden ve şehrin çeşitli bölgelerindeki  48 Camii den kurbanların dağıtım işlemi gerçekleşti.

Konu ile ilgili açıklama yapan İrşad vakfı Başkanı Ali Galip Doğan şunları ifade etti:  "Her sene bağışçılarımızın yardımı ile kesimini gerçekleştirdiğimiz kurbanlıklarımız, Afrika'nın ücra köşesinde et bekleyen müslüman kardeşlerimize ulaşıyor, buna vesile olmak bizleri ayrıca mutlu ediyor. Kendi ekimizden giden arkadaşlarımız ve orada bulunan Profesyonel ekibimizle birlikte müslüman kardeşlerimize et ulaştırmanın değeri hiç bir şeyle ölçülemez.Bağışçılarımızın bizlere olan güveni ve orada bu görevi yerine getirmek bize ayrıca bir güç veriyor"

Doğan: "Halka ekmek ve gıda paketi dağıtıldı"

İrşad Vakfı Başkanı Doğan; "kurbanın yanısıra bazı bağışçıların fakir müslümanlara yardım edilmesi adına verdikleri zekatla da yine Darüsselam'da halka ekmek yaptırılarak dağıtıldı. Bunun yanısıra daha önce orada çalıştığımız vakıf aracılığıyla belirlenmiş olan fakir ailelerin evlerine bizzat gidilerek, Elden gıda paketi dağıtımı yaptık" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar