KARATAY’DA MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ


Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezinde düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısına; Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İlçe Jandarma Komutanı Muhammet Kavak, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay Halk Eğitim Müdürü İbrahim Sardoğan, İdareciler ve Muhtarlar katıldı. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle okulların ve okul çevrelerinin güvenliği konuşuldu.

 

        Karatay'daki okulların genel durumu ile ilgili bir sunum yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, yeni eğitim öğretim yılı için gerçekleştirilen hazırlıkları anlattı. Büyükmanav, Karatay'daki okulların geniş fiziki imkanlara sahip olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin başarı durumlarını da grafiksel açıdan değerlendiren Büyükmanav, Karatay'da sürekli yükselen bir başarı sergilendiğini belirtti.

 

          İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül ise Karatay'da okullarda ve okul çevrelerinde gerçekleşen suç oranlarını ve suç türlerini anlattığı sunusunda, suç oranlarının her yıl düştüğünü belirtti. Okul çevrelerinde polis ekiplerinin okulla ilişkisi olmayan şahıslara yönelik tedbirlerini değerlendiren Demirgül, Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri ile birlikte çalıştıkları Mobil Park Polisi uygulamasının da suç oranlarının azalmasında önemli rol oynadığının altını çizdi.

 

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, belediyenin bütün imkanlarını eğitim için seferber ederek; okul bahçelerinde yabani ot temizliği, budama, bankların tadilatı ve boyanması, temizlik ve parke-bordür asfalt ve basketbol potası futbol kalesi montajı çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Hançerli eğitim kalitesinin çevresel koşullardan bağımsız olmadığını belirterek; öğrencilerin temiz bakımlı bir ortamda zihinsel olarak kendilerini daha fazla okula bağlı hissedeceklerini söyledi. Başkan Hançerli 2004-2018 yılları arasında eğitime 169 derslik toplam 20 okul ve 21 tesis kazandırdıklarını belirtti. Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi tarafından yapılan 4. ve 5. Anaokulları ile Bilsem'in (Bilim Ve Sanat Eğitim Merkezi) inşaat çalışmalarının da hızla devam ettiğini söyledi.

 

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Karatay'daki okullarda suçu önlemek ve eğitim kalitesini yükseltmek için yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar ortaya çıkarmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; çalışmalarda emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ve Karatay Belediyesine teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından toplantı Mahalle Muhtarlarının dilek ve temennilerinin dinlemesi ile devam etti.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar