SİLLELİLER SILA-İ RAHİM YAPTI VE GÖNÜLLERİNCE HASRET GİDERDİLER.


Silleyi Kalkındırma ve Tanıştırma Derneği'nin organize ettiği ve çok sayıda davetlinin katıldığı "Silleliler Buluşması" etkinliğinde, katılımcı Silleliler eski günleri yad ederken, aynı zamanda  gönüllerince sohbet etme imkanı buldular.

Sille yolu üzerinde bulunan Kombassan Villalarındaki Silleyi Kalkındırma ve Tanıştırma dernek binasında  gerçekleştirilen "Silleliler Buluşma " etkinliği saygı duruşu ve İstiklal marşının hep birlikte okunmasıyla başladı.

"Silleliler Buluşması "etkinliğini tertip etmekteki amaçlarının Sillelileri bir araya getirmek olduğunu söyleyen Dernek Başkanı   Mehmet  Kılınçaslan   "Sillenin çok önemli değerlerin bulunduğu sevgi, saygı ve hoşgörü temeline dayalı, farklı kültürlerin kardeşçe yaşadığı çok nadir yerlerden biridir. Bu kültürün yaşayıp devam ettirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için 1991 yılında kurulan derneğimizin  1998 yılında bugüne kadar önemli faaliyetlerinden biri olan ve coşkuyla kutladığımız" Silleliler Buluşması"  etkinliğine her geçen gün katılımın çok olması bizleri mutlu etmektedir.

Dernek olarak bu etkinliğimizdeki hedefimiz Silleli hemşehrilerimiz birarada görmek,yeni  nesilleri birbirine kaynaştırmaktır. Katılımlarınızda dolayı tüm hemşehrilerimize derneğimiz adına teşekkür ediyorum" dedi.

"Silleliler Buluşması" etkinliğine katılan MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan" Bu tür etkinlikler birlik ve beraberliğimizin göstergesidir. Yıllardan beri Silleliler Buluşmasını yakından takip etmekteyim. Bu birlik ve beraberlik Konyamızda örnek gösterilmektedir. Geleceğimizin Türkiyesini bu tür etkinliklerde gösöterilen birlik ve beraberlikle yaşatacağız.Bu tür kültürel etkinliklere sahip çıkmalıyız." Dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Sille özgü  Sille gül serbeti, Sille kurabiyesi ve Sille peksimeti  katılımcı Silleli vatandaşlara ikram edildi. Etkinliğin sonunda ise Sille Barana Musikisi icra edildi. Etkinlik bir sonra ki sene buluşmak üzere son buldu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar