Büro Memur-SenYerli ve Milli bir Sendikadır.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanmaz Büro Memur-SenYerli ve Milli bir Sendikadır.


Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığı genişletilmiş İl Divan kurulu toplantısı Büro-Memur-Sen Genel başkanı Vecdi Yanmaz ve Genel Başkan Yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda Ülke gündemi  değerlendirildi ve Kamu çalışanlarının karşılaştıkları sorunlar masaya yatırıldı.

Muhacir pazarı civarında bulunan Konya Öğretmen evi  (Meram ) Şubesinde gerçekleştirilen Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanlığının genişletilmiş il divan kurulu toplantısına Genel başkan  Vecdi Yanmaz, Genel Başkan yardımcıları Turan Çetinkaya, Ahmet Sefa Özşahin, Memur-Sen Konya İl temsilcisi Nafiz Karlıer ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları,  Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, yönetim kurulu üyeleri  ile çok sayıda sendika işyeri temsilcileri ve üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Büro Memur-Sen konya Şube Başkanı Mahmet Çiman " Büro Memur-Sen bu sendika faaliyetlerni grevli toplu sözleşme hakkı olana kadar mücadelemiz devam edecektir.Ülkenin bu kültürlü eğitimli insanları olan kamu çalışanları için siyaset yasağı kalkana kadar mücadelemiz devam edecektir.Kamuda çalışanların kılık kıyafet serbestliği yasallaşıncaya kadar devam edecektir. Bizler Konya'da üyelerimiz hak ve hukukları için her sahada ev alanda  mücadelemizi sürdürüyoruz." Dedi.

Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Nafiz Karlıer ise yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. Konya'da 11 iş kolunda 14 Şubemiz ile yetkili bir sendikayız.Memur-Sen ülke genelinde 1 milyon 10 bin üyeye sahiptir. Bunun 40 bin üyesini Konya Şubeleri oluşturuyor.Her geçen gün üye sayımızı artırmaya devam ediyoruz."dedi.

Büro memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya ve Ahmet Sefa Özşahin'in  yaptıkları selamlama konuşmalarının ardından kürsüye Genel Başkan Vecdi Yanmaz çıktı. 
İlk sözlerinde Ülke gündeminde yer alan konulara değinen Genel Başkan Vecdi Yanmaz ise şunları söyledi. "  Erdemlilik harekatıyla başlayan ve Konyalı Merhum  M.Akif İnan'ın mücadele ederek kurduğu Memur-Sen konfederasyonu Yerli ve Milli  bir Sendikadır. Kimsenin kuşkusu olmasın. Bugüne kadar sendikal mücadelemizde kamu çalışanlarının haklarını almak adına her sahada mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz.3600 Ek göstergenin kamu çalışanlarına topyekun gösterilmeli ve değerlendirilmelidir. Sendika olarak hiçbir iş kolunda baskıyı ve dayatmayı asla istemiyoruz. Büro-Memur-Sen olarak hedefimiz 300 bin iş kolu çalışandan 75 bir üye değil en az 175 bininin üye olmasını hedefliyoruz.Bu konuda çalışmalarımızı ülke genelinde sürdürüyoruz.

3600 ek gösterge bir grup kamu çalışanına verilmeye çalışılıyor. Bu kamu çalışanlarının arasında ayrımcılık yaratacaktır.Ek gösterge ayrım yapılmadan tüm kamu çalışanlarına gösterilmesi gerekir.
Kamu çalışanlarının çok sorunlarının olması bizleri yıldırmaması ve daha mücadeleci olmamız gerektirdiği göstermektedir. Bizler sahada yılmadan,yorulmadan çalışmalarımızı  gece-gündüz sürdürüyoruz. Her kamu çalışanlarının gönlüne girmeliyiz. Ulaşamadığımız kamu çalışanı kalmamalıdır. Bunu da hepbirlikte gerçekleştirerek üye sayısımızı artırmalıyız.

Bugüne kadar  Büro-Memur-Sen konya Şubemiz üstüne düşen görevi her zaman yapmıştır. Bu yıl ikinci kez bizleri Konya'ya davet ettiler ve siz değerli işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimizle bizleri buluşturdular. Başta Başkan Mahmut çimen ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum " dedi.

Toplantı Genel Başkan Vecdi Yanmaz, Genel Baaşkan yardımcıları Ahmet Sefa Özşahin ve Turan Çetinkaya ile birlikte günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar