PTT'nin 178. Kuruluş Yıl Dönümü Konya’da Kutlandı.


PTT 178. Kuruluş yıldönümünü Konya'da yapılan çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilirken, Telgrafci Ahmet Hamdi Martonaltı Musalla'da bulunan mezarı başında dualar ile anıldı.

PTT 178 YAŞINI KUTLARKEN, TELGRAFCI AHMET HAMDİ BEY MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

PTT'nin 178. kuruluş yıldönümü Konya'da PTT Başmüdürlüğünce organize edilen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Konya PTT Başmüdürü Akın Akıncı "Evrensel Posta Hizmeti sunma sorumluluğu ve 178 yıllık tecrübenin verdiği güven ile hep birlikte kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içinde olacağız " dedi. 

PTT'nin 178. kuruluş yıldönümü PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı ve yanındaki heyetin Vali Yakup Canbolat'ı makamında ziyaretiyle başladı. Daha sonra PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı makamında basın mensuplarıyla buluşarak 178. yıl kuruluş yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulundu.

Başmüdür Akıncı açıklamasında şu sözlere yer verdi: " 1840 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde halkımıza hizmette bulunan kuruluşumuz, 23 Ekim 2018 tarihi itibariyle 178 başarılı yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşamakta olup, çağdaşlaşmanın bir gereği olarak her geçen gün değişim ve gelişim içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.. Konya PTT Başmüdürlüğü sorumlluk sahasında otomasyona açık 20 merkez,74 Şube ve 67 acenta olmak üzere 170 iş yerinde toplam 896 çalışanı ve 83 adet PTTmatik ile PTT hizmetleri verilmektedir.Bu zamana kadar verdiğimiz hizmetler ve yaptığı projeler, bundan sonra yapacaklarımızın habercisidir. 
Tüm dünyada haberleşme ve iletişim alanında yaşanmakta olan baş döndürücü gelişmeleri aynı anda takip ederek uygulamaya koymayı hedefleyen bir kurum olarak Evrensel posta hizmeti sunma sorumluluğu ve 178 yıllık tecrübenin verdiği güven ile hep birlikte kuruluşumuzu daha da ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız " dedi.

PTT Alaaddin Başmüdürlüğünde programda ise 178 sırayı alan müşteri Selim Kurucu'ya PTT Başmüdürü Akın Akıncı tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Etkinliğin sonunda ise Telgrafçı Ahmet Hamdi Martonaltı'nın Konya Musalla mezarlığında bulunan kabri ziyaret edildi. Burada yapılan etkinlikte ilk önce mezara çiçek konuldu ve ardından dua yapılarak program sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar