TÜRK EĞİTİM-SEN KONYA “ANDIMIZ “ HEM HAKKIMIZ, HEMDE KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR


Türk eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanlığı genişletilmiş işyeri temsilcileri,delegeler ve kadın kolları temsilcileri toplantısı Merkez Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda yeni hedefler ve çalışmalar belirlendi. Başkan Veli Doğrul"Son günlerde ülke gündeminde yer alan"Andımız" konusunda yargının kararını takdirle karşılıyor ve " Andımız" hem hakkımız , hemde kırmızı çizgimizdir"dedi.

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk Eğitim-Sen Konya Şube Başkanlığının genşletilmiş istaşer toplantısı Başkan Veli Doğrul ve yönetim kurulu üyelerinin başkanlığında yapıldı.Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıylayla başladı. Başkan Veli Doğrul ve yönetim kurulu üyeleri tek tek kendilerine tanıttıktan sonra, katılımcı üyeler kendilerini ve okullarını tanıttılar.Toplantıda üyelerin ve  işyeri temsilcilerinin karşılaştıkları problemler ve çözüm yolları konuşulurken, yeni hedefler ise tek tek belirlendi.

Başkan Veli Doğrul " Sendika olarak dik duruşumuzu hiçbir zaman bozmadık ve bozmayacağız.Her alanda üyelerimiz hak ve hukuklarını aramaya devam edeceğiz.Son günlerde ülke gündemine oturan andımız konusunda Türk eğitim-Sen olarak hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.Bu bizim için kırmızı bir çizgidir. Yüksek mahkeme Yargıtay bu konuda kararı vermiş bizler ve Millli Eğitim Bakanlığı da buna uyacaktır. Bizler Türkhukukuna ve yargısına her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Türk Eğitim-Sen olarak  eğitim ve öğretimin Türk halkına yakışır bir şekilde uygulanmasını talep  ediyor  ve hedefimizdir.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar