TÜRK EĞİTİM-SEN KONYA; “10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA OKULLARDA 10 KASIM GÜNÜ YAPILMALIDIR!”


Türk eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; Milli Eğitim Konya İl müdürlüğü tarafından  İlimiz okullarında Atatürk'ü anma programı 12 Kasım 2018 Pazartesi günü yapılacaktır." şeklinde bir karar alınmıştır.Bu kararın yanlış olduğu söylüyor  ve  hemen düzeltilmesini istiyor ve talep ediyoruz.  Basın aracıyla İl Milli Eğitim Müdürümüze seslenmek istiyorum. Derhal yanlış anlaşılacak ve amacına uygun olmayacak bu kararı düzelttirin ve okullarda yapılacak olan "ATATÜRK'ü ANMA" Programlarının 10 Kasım 2018 Cumartesi günü, gününde ve saatinde yapılması için gerekli talimatları verin. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız sizden bunu istiyor ve bekliyoruz" dedi

Atatürk'ü anma proğramlarının 10 kasım Cumartesi günün yapılmasını talep eden ve konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata;: Bilindiği gibi, cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 80. sene-i devriyesi münasebetiyle tüm ülkemiz çapında "ATATÜRK'Ü ANMA" programı 10 Kasım 2018 Cumartesi günü, saat 09.05 itibariyle yapılacaktır.Konya ilimizde de resmi anma programı, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü, sabah saat 08.15'den itibaren Konya Atatürk Anıtı önünde başlayacaktır. Buradaki program tamamlandıktan sonra Konya Devlet Tiyatro Salonuna geçilerek anma programına devam edilecektir. Resmi anma programında bir problem yoktur. Gününde ve saatinde, günün anlamı ve ruhuna uygun bir şekilde yapılacaktır.

Ancak, Anma Programı ile ilgili Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde kurulan komisyonun 30.10.2018 tarihli tutanağında da açıkça yazılı olduğu gibi, "OKULLARDA YAPILMASI GEREKEN ANMA PROGRAMLARININ 12 KASIM 2018 PAZARTESİ GÜNÜ" yapılması kararlaştırılmış ve tüm okullara duyurulmuştur.

Tutanağın C – DİĞER GÖREVLENDİRMELER VE FAALİYETLER başlığı altındaki 3. maddesinde; "3- İlimiz okullarında anma programı 12 Kasım 2018 Pazartesi günü yapılacaktır." şeklinde bir karar alınmıştır.Bu Karar iyi niyetle alınmış ise derhal sayın valimizin talimatıyla değiştirilerek, okullarda da yapılması gereken "ATATÜRK'ü ANMA" programlarının gününde ve saatinde, yani 10 Kasım 2018 Cumartesi günü yapılması sağlanmalıdır. Bu konu çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı yavrularımıza "ATATÜRK" sevgisini, onun yaptıklarını ve cumhuriyetimizle ilgili doğru bilgilerin, günün anlamı ve ruhuna uygun bir şekilde 10 Kasım 2018 Cumartesi günü verilmesi lazımdır. Aksi takdirde, sonraki günlerde, yasak savma kabilinden yapılacak programların genç dimağlara vereceği pek bir şey olamaz.Yaptığımız araştırmalara göre, tüm Türkiye'de gerek resmi anma programlarının ve gerekse de okullarda yapılacak olan anma programlarının 10 Kasım 2018 Cumartesi günü yapılacak şekilde planlandığı halde, Konya ilindeki bu gereksiz karar ve uygulama dikkat çekmektedir.
Buradan Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze seslenmek istiyorum. Derhal yanlış anlaşılacak ve amacına uygun olmayacak bu kararı düzelttirin ve Okullarda yapılacak olan "ATATÜRK'ü ANMA" Programlarının 10 Kasım 2018 Cumartesi günü, gününde ve saatinde yapılması için gerekli talimatları verin. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız sizden bunu istiyor ve bekliyor.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar