Altınay “ Tapu harcı indirimleri 3 ay uzatıldı.


Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay" Tapu harcı ve Konuttaki KDV indirimlerinin 3 ay süreyle uzatıldığını ve bu açıklamanın hem sektör hemde vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılandığını söyledi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni yıla girerken gayrimenkul sektörüne müjdeyi verdi. Albayrak yaptığı açıklamada, tapu harcı ve KDV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle devam edeceğini açıkladı.

Sektör ve vatandaşlar açısında bu açıklamanın müjde niteliğinde olduğunu söyleyen Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay," Hükümetimizin Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığı ve 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecek olan Tapu harcı, ÖTV ve KDV indirimlerinin yapılan bir açıklama ile yeni yılda 3 ay süreyle devam ettirilme kararı sektör çalışanlarını ve vatandaşlarımızı memnun etmiştir.

Bilindiği üzere daha önce tapu harçları binde 40 idi. Şu an indirim oranı ise binde 30'dur. Tapu harcı indiriminde Binde 10 puanlık bir avantajı vardır.

Tapu harcı ve Konuttaki KDV İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun."dedi.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar