TES-İŞ Konya, 10 Ocak Gazeteciler günü kutlu olsun


TES-İş Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir, " Tüm basın çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor. Tüm basın çalışanlarına başarılar diliyorum " dedi.

Türk-İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren TES-İş Konya Şubesi Başkanı Behçet Şenbilir, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle yayın8ladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi." Basın, bilgi paylaşımının, halkı bilgilendirmenin ve demokrasinin en önemli vasıtalarından biridir. Halkın gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araçtır.

Türk basını, özellikle de mahalli basın, milli mücadele yıllarında ve 15 Temmuz'da, milli duygulara hitap  ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde  görevini en iyi şekilde yerine getirmiştir.

Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerekse kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması anlamında  büyük  önem taşımaktadır.  Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en önemli  ve popüler mesleklerinin başında gelmektedir.

Üstlendikleri her görevi, her koşulda  sürdürmeye çalışan basın çalışanlarının bu görevlerini  günümüze  kadar güvenilir, ilkeli ve tarafsız bir şekilde  başarı  ile  yerine getirmiş olmaları takdire şayandır.

İlimizin kalkınmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın  büyük bir  özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum.

Zor şartlar altında bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakarca çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutlar, İlimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar