“BİZE 15 TEMMUZ’DAKİ MİLLİ ŞUUR LAZIM”


27. TBMM Başkanı ve MTTB 48. Dönem Genel Başkanı İsmail Kahraman, Birlik Vakfı'nın Konya'da gerçekleştirdiği "Bölge Teşkilatları Toplantısı"na katıldı. Türkiye'de yaşanan ihtilalleri anlatan Kahraman, "Biz kendimiz olacağız, darbeye müsaade etmeyeceğiz. Birbirimizi de ötelemeyeceğiz. Bize lazım olan 15 Temmuz'da gördüğümüz milli şuurdur" dedi

Birlik Vakfı'nın "Bölge Teşkilatları Toplantısı" Konya Şubesi'nin ev sahipliğinde yapıldı. İki oturumda gerçekleştirilen toplantıya 27. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, bölge ve şube başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Kur'an tilaveti ile başlayan toplantının açılışında konuşan Birlik Vakfı Konya Şube Başkanı Abdi Parlak, "Birlik Vakfı'nın vakıf yönü İslam'ın vakıf anlayışından neşet etmiştir ki, inancımız gereği insanlara hayırlı olmaya gayret ediyoruz. Birlik Vakfı Konya şubesi olarak, kardeşlerimizin dua ve destekleriyle yaptığımız çalışmaların amacı vatanını ve milletini seven gençlik yetiştirmek, nereden nereye gittiğini, dostunu düşmanını bilen, iyiyi kötüden ayıran bir gençlik yetiştirmektir.  Gayretimiz ise bir ayağı İslam dairesinde bir ayağı dünyayı dolaşan hükümleri yola çıkarmaktır" dedi.

Milli Türk Talebe Birliği ve Birlik Vakfı'nın tanıtım filminin ardından söz alan Ak Parti Karatay Belediye Başkan Adayı Hasan Kılca, amacı yerel ve milli gençleri yetiştirmek olan Milli Türk Talebe Birliği ve Birlik Vakfı'nın bu konuda önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Kılca, 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan olaylarda MTTB ve Birlik Vakfı gibi birlik ve vakıfların öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirtti.

Aynı davanın ruhunu taşıdığım için gurur duyduğunu ifade eden AK Parti Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş, "Elhamdülillah doğru ruhu taşıdığımdan memnunum. Allah birliğimizi, beraberliğimiz hiçbir zaman bozmasın" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim de imanlı, inançla, vatansever, çağın gerektirdiği şekilde gençler yetiştiren Birlik Vakfı'nın, çalışmalarını taktirle takip ettiklerini vurgulayarak, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak, birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarını desteklediklerini bildiren Büyükalim, bilgehaneler, gençlik merkezleri gibi bir çok merkezle bilinçli, imanlı, kültürlü, imanlı ve çağın gerektirdiği gibi gençler yetiştirmek için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bölge temsilcilerinin katıldığı bölge Teşkilatları Toplantısı'nın Konya'ya, ülkeye ve İslam alemine hayırlı olmasını temenni eden Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı, "Birlik Vakfımız şu anda 53 ilde gayesi doğrultusunda, milletin birliği, beraberliği ve ileriye gitmesi için, ötelere, daha da ötelere gitmesi için gayretlerini, hizmetlerini sürdürmekte, bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.

MTTB 48. Dönem Genel Başkanı ve 27. TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise "Bu salonda gençlerimizi görmekten memnunum" sözleriyle, hem manevi hem de siyasi bakımdan maneviyatı yüksek olan Konya'nın merkez olduğunu bildirerek, ülkenin içinden geçtiği ihtilaller ve kötü günleri anılarıyla anlattı.

Kahraman'ın "Ne geceydi ya" sözleriyle dile getirdiği 15 Temmuz kalkışması ve Meclis'te yaşananlar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadıklarına yönelik anlattıkları, sık sık alkışlarla kesildi.

Kahraman, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

"Öyle günlerden geldik, Müslümanlar öyle eziyet gördü ki. Ezan Türkçe olacak, örtünmek ne demek? Dini nikah olamaz. Allah o günleri bir daha göstermesin. Türkiye inançsız olamaz. Türkiye'nin fikri ve siyasi şekillenmesinde, istikametini belirlemesinde büyük emeklerimiz oldu. Gençlerimiz daha okulda okurken, eğitim ve öğrenim hayatı devam ederken, mesleklere vakıf olması bakımından bu teşkilatlarla iç içe olması lazım. Hayata atıldığı zaman bu imkanı bulamaz. Teşkilatlanma çok güzel bir şey. Milli Türk Talebe Birliği bunu çok güzel yaptı. Toplum her şeyi gördü. Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz. Gelişiyoruz. Gelişmeye de devam edeceğiz. Bize ne isek o olmak yakışır. Dünyanın 206 ülkesinin hiç birinde çocuğa değer verilmez. Ama bizim ülkemizde çocuklar 23 Nisan'da makama oturur, talimatlar verir. Biz kendimiz olacağız, darbeye müsaade etmeyeceğiz. Birbirimizi de ötelemeyeceğiz. 15 Temmuz'da gördüğümüz milli şuur bize lazım. Biz o geceyi birlik ve bütünlük içinde düşündük. Ve o tablo 7 Ağustos'taki Yenikapı mitinginde kendini gösterdi. O günleri aynı ruhla yaşamaya devam edeceğiz. Selçukluyuz, Osmanlıyız. Biz ağaca takılmayacağız, ormanı göreceğiz"

Toplantının öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci oturumunda ise Türkiye genelinde 15 şube başkanının katılımıyla yapılan faaliyetler ve bundan sonra gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında istişare yapıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar