Çimen” Maliye çalışanlarının bekleyen sorunlarının çözülmesini bekliyoruz”


Büro Memur-Sen Konya Şube Başkanı Mahmut Çimen, "Ülkemiz için milletimiz için vergi olmasa olmazımızdır, kutsalımızdır. Bu kutsallığı vergi ödeyerek yerine getiren gerekse verginin mutfağında çalışan vergi çalışanlarının 30.ncu vergi haftasını kutluyoruz" dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Büro Memur-Sen Konya Şubesinin Başkanı Mahmut Çimen,30.ncu Vergi haftası kutlamaları çerçevesinde yayınladığı kutlama mesajında şu sözlere yer verdi. " Bilindiği gibi, Şubat ayının son haftası kutlanan vergi haftası 25.02.2019tarihinde 30.cusu kutlanmaktadır. Maliye çalışanları olarak gerek çalışanların gerekse vergi ödeyerek katkı sağlayan mükelleflerimizin vergi haftasını kutlarım.

Bu tür hafta ve günlerde vergi ve vergi çalışanlarının sorunları ve çözümlerinin konuşulması gerekir. Bizler emeği ve çalışanları temsil etmemizden dolayı maliye çalışanlarının sorunlarının çözümlerinin öne çıkmasını bekleriz.

Verginin başlangıcından ödemesi ne kadar var olan ve emek veren maliye çalışanlarının bu günde içinde bulunduğu sorunlarının bir dahaki vergi haftası gelmeden çözülmesini bekler, çözülmesi içinde buradan yetkililere seslenmekteyiz.

Vergi Çalışanlarından uzman olmayan personel uzmanlığa geçirilmesi uzmanlık sınavı açılarak çalışma barışının sağlanması gerekmektedir. Bu hafta vergi ve vergi çalışanları haftası olarak kutlanarak daha etkinleştirilmesi ve hatta çalışanlarla mükelleflerin ve verginin özleştirilmesi gerekmektedir.

Yine bu haftada çalışanlar 1 maaş ikramiye verilerek hatırlandıkları ve değer verildiklerinin gösterilmesi aynen öğretmenlere verilen eğitim öğretim ödeneğinde olduğu gibi  Diğer yandan kamuda etkinliğin artırılması için kamuyu devlet adına yöneten iş yapan genel idare hizmetler sınıfında bulunan bu sınıfa 3600 ek gösterge verilmesi gerekmektedir. Bu hizmet grubu diğer hizmet gruplarından daha çok çalışmakta yıpranmakta ama sesimiz duyulmamaktadır.

Kamuda etkinliğin artırılması ve personel sorununun çözümüne yönelik yerelde kpss sınavı açılması gerekmektedir. Merkezi sınavla girilen memuriyette memur işe başlar başlamaz tayin için uğraşmakta, Bir şekilde tayin olup gitmektedir. Ve yine memur açığı devam etmektedir, Dengeli bir memur dağılımı yapılamamaktadır.

Ülkemiz için milletimiz için vergi olmasa olmazımızdır, kutsalımızdır. Bu kutsallığı vergi ödeyerek yerine getiren gerekse verginin mutfağında çalışan vergi çalışanlarının 30.ncu vergi haftasını kutlarım.

 Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar