Doğrul; Memurun zammı güncellenmeli!


Memurun enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini kaydeden Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, memur maaşlarının enflasyon oranlarına göre güncellenmesini istedi

Memurun zammı güncellenmeli!

Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, memur maaşlarının enflasyon oranlarına göre güncellenmesi gerektiğini belirten bir açıklama yaptı. 2018 yılında olduğu gibi, 2019 yılı için kamu çalışanlarına yapılan maaş zammının gerçekçi olmadığına dikkat çeken Doğrul, Memurun enflasyona ezdirilmemesi gerektiğini vurguladı.  "Merkez Bankası 2019 yılı enflasyon oranını yüzde 14.5 olarak güncelledi. Dolayısıyla 2019 yılı maaş zammı da bu oran dikkate alınarak güncellenmelidir" diyen Doğrul, asgari ücrete yapılan yüzde 26 oranındaki artışı hatırlatarak şunları söyledi, "Yüzde 26 oranı ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar açısından belki yeterli olmayabilir ama oransal anlamda takdir edilecek bir artıştır. Türk-İş'i sendikal başarısından kutluyorum. Diğer taraftan kamu çalışanlarının bu örneğe bakarak, kendilerini masada temsil eden sendikayı da sorgulamasını istiyorum."

YETKİLİ SENDİKA DİRENÇ GÖSTERMİYOR!

Doğrul, toplu sözleşmelerdeki  yetkili konfederasyonun memurun maaşları için gerekli direnci göstermediğine de dikkat çekti. Bu anlamda üç dönemdir toplu sözleşmelerde atılan imzaların bir kazanım gibi gösterildiğini ancak bu durumun aslında bir hezimet olduğunu bildiren  Doğrul, "Yetkili sendika sahada dirençli bir duruş ortaya koymuyor. Sahaya çıkan, 'memuru enflasyona ezdirmeyin, ek zam verin' diyen Türkiye Kamu-Sen'dir. Sözde yetkili konfederasyon ise adeta masanın işveren tarafındadır. Bunun kamu çalışanları tarafından iyi değerlendirilmesini istiyorum. Kamu çalışanları bu sendikal zulümden kurtarılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar