Ek gösterge hayati bir konu!


Ek gösterge düzenlemesinin hayati bir konu olduğunu vurgulayan Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, değişikliğin bütün memurları kapsayacak şekilde çözüme kavuşması gerektiğini söyledi

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları (Kamu-Sen) Konfederasyonu Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, kamu çalışanlarının gündeminden düşmeyen bazı sorunlarla ilgili bir açıklama yaptı. Mevcut sorunlardan birinin memur maaş zamları olduğunu belirten Doğrul, 2018 yılında enflasyonun yüzde 20 dolaylarında çıkması neticesinde alınan yüzde 13'lük zammın memur ve emeklilerin hanesine zarar olarak yazıldığının altını çizdi. Buna rağmen 2019'un ilk yarısı için yapılan yüzde 4'lük artışın ne ekonomik gerçeklerle ne de toplumsal gerçeklerle örtüşmeyecek boyutta olduğuna dikkat çeken Doğrul, "2017 yılında imzalanan toplu sözleşme, memur ve emeklinin idam fermanı olmuştur. Nasıl ki, enflasyon hedefi güncellendi, nasıl ki bütün kurumlara yeni enflasyon hedefine uygun bir bütçe yapıldı, memur maaş zamları da güncellenebilirdi. Biz aylardır kamu görevlilerine ve emeklilere ek zam yapılarak geçmiş yıl zararlarının telafi edilmesini ve 2019 yılına ilişkin maaş artışlarının yeni enflasyon hedefi gözetilerek üstüne büyüme ve refah payı da eklenerek güncellenmesini talep ediyoruz" dedi.

EK GÖSTERGE HAYATİ ÖNEME SAHİP

Kamu çalışanlarının gündeminden düşmeyen sıkıntıların çözümü noktasında Türkiye Kamu-Sen olarak önemli bir mücadele verdiklerini dile getiren Doğrul, yardımcı hizmetler sınıfının bir defaya mahsus genel idari hizmetleri sınıfına geçirilmesi için talepleri içeren mektubun Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından Cumhurbaşkanlığına gönderildiğini hatırlattı. Ek gösterge düzenlemesinin de hayati bir konu olduğunu vurgulayan Doğrul, değişikliğin bütün memurları kapsayacak şekilde yapılması için her platformda seslerini yükselttiklerini söyledi. Konuyla ilgili kanun teklifinin Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda beklediğini açıklayan Doğrul, sözlerine şöyle devam etti, "Sorunun çözümü noktasında farklı arayışlara girmeye gerek de yoktur. Ek gösterge konusu taleplerimiz çerçevesinde değerlendirmeye alınmalıdır. Konfederasyonumuz, ek gösterge sorununun ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak bir an önce çözüme kavuşturulmasını istemekte ve beklemektedir. Bunun dışındaki her uygulama var olan sorunların derinleşmesine ve memnuniyetsizliğin artmasına neden olmaktan öteye gitmeyecektir."

MİLYONLAR İÇİN BAŞARMAMIZ LAZIM

Türkiye Kamu-Sen olarak çok boyutlu ve çok yönlü bir mücadele verdiklerini kaydeden Doğrul, her türlü olumsuzluklara rağmen hak bildikleri yolda yürümeye devam edeceklerinin altını çizdi. "Türkiye Kamu-Sen olarak çok büyük bir camia, çok büyük bir gücüz. Kaybetme, gerileme, yorulma, bezginlik gösterme lüksümüz yok!" diyen Doğrul, "Kader bize başarmak zorunda olduğumuzu haykırıyor. Temsil ettiğimiz değerler, taşıdığımız sorumluluklar, bizlere güvenen yüz binler, umut bağlayan milyonlar için başarmamız lâzım. Her gün yeni bir hakkı budanan, boğazından haram lokma geçmemiş memurlarımız için başarmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar